'PKK beni kaçırdı' diyen er birliğine teslim oldu

PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden asker, kendi imkânlarıyla kaçarak kurtulduğunu söyledi

'PKK beni kaçırdı' diyen er birliğine teslim oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı, teröristler tarafından kaçırıldığını beyan eden askerin, Hakkâri Çukurca Çığlı 6. Hudut Tabur Komutanlığına teslim olduğunu bildirdi. Ayrıca, kış tertiplenmesi yapan teröristlere ait giysi ve malzemeler ele geçirildiği ifade edildi.

Genelkurmay'dan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “10 Kasım 2013 saat 23.30 sıralarında halen ikinci İstanbul Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yapmakta olan Er E.G. teröristler tarafından kaçırıldığını ve müteakiben kendi imkanı ile ellerinden kurtulduğunu beyan ederek Hakkâri Çukurca Çığlı 6. Hudut Tabur Komutanlığı'Na teslim olmuştur. Söz konusu personel, Çığlı Jandarma Karakol Komutanlığı'na teslim edilmiştir.” bilgisi verildi.

KIŞ TERTİPLENMESİ YAPAN TERÖRİSTLERE AİT GİYSİ ELE EÇİRİLDİ

Öte yandan Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından, bölücü terör örgütü mensuplarının kış tertiplenmesi hazırlıklarını önleme kapsamında, Siirt ili 14 kilometre kuzeybatısında yer alan Ariyen Deresi bölgesinde, 08 Kasım 2013 tarihinde başlatılan küçük çaplı operasyonda saat 06.00 sıralarında, üç ayrı noktada giysi ve malzemeler ele geçirildi.Ele geçirilen; 25 adet muhtelif giyecek malzemesi (ayakkabı, ceket, panço, puşi, çorap, muhtelif iç çamaşırı vb.), 3 adet uyku tulumu, bir adet el dürbünü, 4 adet “Duracell” marka büyük pil, 9 kilo poşet içerisinde tütünün bir bölümü Siirt Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile imha edilmiş, bir bölümü ise adli soruşturma için muhafaza altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 15:00
banner53
YORUM EKLE

banner39