banner39

PKK, HDP otobüsünü durdurdu

HDP'lilerin bulunduğu otobüsün önü Lice yakınlarındaki Fisova Mevkii'nde yol kontrolü yapan yüzleri kapalı bir grup PKK'lı tarafından durduruldu. Yüzleri kapalı gençlerden biri otobüse binerek bir süre Sabahat Tuncel ile konuştu

Yurt Haberleri 10.06.2014, 16:57 10.06.2014, 16:57
PKK, HDP otobüsünü durdurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Halkların Demokratik Partisi (HDP), bugün TBMM’de yapacağı grup toplantısını geçen cumartesi günü yol kesen gruplara yönelik operasyonda 2 kişinin silahla vurularak öldürüldüğü Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde yaptı. Grup toplantısına gitmek için Diyarbakır’da BDP il binası önünde toplanan aralarında HDP Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, milletvekilleri Altan Tan, Nursel Aydoğan, Erol Dora, Hasip Kaplan ve Ayla Akat Ata ile bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk’un da bulunduğu grup, BDP otobüsle yola çıktı.

HDP’lilerin bulunduğu otobüsün önü Lice yakınlarındaki Fisova Mevkii’nde yol kontrolü yapan yüzleri kapalı bir grup PKK’lı tarafından durduruldu. Yüzleri kapalı gençlerden biri otobüse binerek bir süre Sabahat Tuncel ile konuştu.

Daha sonra HDP’liler Lice’de karakol protestolarının ilk başladığı yer olan Çelikan Köyü Köprübaşı Mevkii’ne gitti. Buradan otobüsten inen partililer, günlerdir eylem yapanlarca karşılandı. HDP’liler toplantının yapılacağı yere PKK flamalarının asıldığı arazide bir süre yürüyerek ulaştı.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?