banner39

PKK, korucubaşını öğrencilerin önünde öldürdü

Mardin'de bir korucubaşı, PKK üyesi olduğu belirtilen kişi tarafından okuldan çıkmak üzere olan çocuğunu almak üzereyken başından vurarak öldürdü

Yurt Haberleri 28.05.2014, 17:47 29.05.2014, 18:43
PKK, korucubaşını öğrencilerin önünde öldürdü

Mardin’in Dargeçit ilçesinde çocuklarını okuldan almak için okul bahçesinde bekleyen Altınoluk köyünde korucu başı olarak görev yapan Mehmet Uğurtay kimliği belirsiz kişiler tarafından başından vurularak infaz edildi.

Dargeçit Altınoluk köyünde oturan ve Dargeçit ilçesi Misaki Milli ilköğretim okulunda okuyan çocukları almak için okul bahçesinde minibüsün içinde bekleyen Mehmet Uğurtay örgüt mensubu olduğu belirtilen kimliği belirsiz bir kişi tarafından öğrencilerin gözü önünde tabanca ile başından vurularak infaz edildi. Korucu başı Mehmet Uğurtay olay yerinde hayatını kaybetti. Kimliği belirsiz saldırgan ise olay yerinden kaçtı.

Görgü tanıkları olaydan sonra Ambulansın ve güvenlik güçlerinin olaydan yerine geç geldiği ifade etti. Korucu başı Mehmet Uğurtay’ın cenazesi Dargeçit Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay ardından yakınları ve korucular hastaneye akın etti.

Saat 16.00 sıralarında meydana gelen olayda 1990 yılından beri koruculuk yapan Mehmet Uğurtay PKK ile mücadelede birçok operasyona katıldı. 24 yıldır koruculuk yapan Uğurtay, PKK’nın infaz listesinde yer aldığı ifade edildi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (2)
ali 8 yıl önce
9 Temmuz 1993 tarihinde, Mardin sınırında bulunan ve Siirt'e bağlı Kayıklı köyüne uzun namlulu silahlarla düzenlenen baskında geçmişti diyorsunuz ve kaynakta ajanslar demişsiniz.hiçbir ajansta haber böyle geçmiyor.üstelik korucubaşı da değil.ayrıca köyünde ve çevresinde dindar kişiliğiyle tanınan biriydi.
ahmet 8 yıl önce
korucu başı değil eski muhtar ve hadü parlı olmasından dolayı saldırıya uğradı ardından dicle ilçe başkanıda kaçırıldı pkk tarafından yanlış haberle pkkyi zülmüyle haklı çıkararak bölgenin mazlumlarına haksızlık yapmayalım Allah aşkına
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?