PKK, köye inip BDP için oy istedi

Bingöl'de silahlı 4 PKK'lı, köylüleri toplayıp seçim propagandası yaptı. Örgüt mensuplarının köylülerden BDP'ye oy vermelerini istediği belirtiliyor

PKK, köye inip BDP için oy istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl'ün Adaklı İlçesi'nde silahlı 4 PKK'lının, köylüleri imamın odasında toplayarak bir siyasi partiye oy vermeleri yönünde propaganda yaptığını açıkladı. Örgüt mensuplarının BDP'ye oy verilmesi yönünde propaganda yaptıkları belirtiliyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, şöyle denildi: "İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaşın bildirmesi üzerine, geçen pazartesi günü Bingöl/Adaklı İlçesi Güngörsün Mahallesi'ne gelen silahlı dört bölücü terör örgütü mensubu tarafından, 15 kadar köylünün köy imamının evinde toplanarak, seçimlerde bir siyasi partiye oy vermeleri yönünde propaganda yapıldığı öğrenilmiştir. Güvenlik güçlerince olaya müdahale edilmesini müteakip söz konusu teröristler, yedi köylüyü yanlarına alarak köy minibüsü ile köyden ayrılmışlardır. Bölücü terör örgütü mensupları; kaçırdıkları köylüleri Güngörsün Mahallesi'nin yaklaşık 4,5 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Şoruk Tepe mevkiine götürmüş, bu bölgede serbest bırakmış ve yaya olarak bölgeden uzaklaşmışlardır. Bingöl, Kiğı Cumhuriyet Savcılığınca adli tahkikat başlatılmıştır."

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 13:57
banner53
YORUM EKLE

banner39