banner15

PKK Nusaybinlileri göçe zorluyor

İlan edilen sokağa çıkma yasağının ardından operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lıların evlerini işaretlediği bazı vatandaşları göç etmeye zorladığı öğrenildi.

PKK Nusaybinlileri göçe zorluyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde hendek kazan, barikat kuran, patlayıcı ile tuzak kuran PKK mensuplarının göç etmeye zorladığı bazı vatandaşların evini mevzi gibi kullandığı öğrenildi.

İlçede 13 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince açılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, patlayıcı tuzaklarının imha edilmesi ve ilçenin PKK'lı militanların temizlenmesi için başlatılan operasyon sürüyor.

İlçede saldırılarıyla yaşamı hiçe sayan militanların vatandaşları da göçe zorladığı ortaya çıktı.

Militanların özellikle kendilerine destek vermeyen, muhalif olarak gördükleri vatandaşların evlerini işaretleyerek, bu aileleri evlerini terk etmeye zorladığı belirtildi. Baskı ile evlerini terk etmek zorunda kalan aileler ya ilçeden ayrılmak ya da yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalıyor.

Vatandaşların boşaltmak zorunda kaldıkları evlere yerleşen militanların bu evleri güvenlik güçlerine saldırı amacıyla mevzi gibi kullandığı belirlendi.

İlçede örgüt mensuplarınca hendeklere tuzaklanan patlayıcıların infilak etmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra içme suyu ve elektrik hatlarının da zarar gördüğü öğrenildi.

İlçede elektrik ve su kesintisinin yaşandığı ifade edildi.

CAMİ GİRİŞİNE BOMBA YERLEŞTİRDİLER

Teröristlerin Abdulkadirpaşa Mahallesi Kartopu Sokak'taki Seyitler Camisi'nin girişine patlayıcı ile tuzak kurduğu, Fırat ve Abdulkadirpaşa mahallerindeki bazı camilerin hoparlöründen örgütün sözde marşlarını çaldığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 07:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35