banner15

PKK Tatvan'da 5 kişiyi kaçırdı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, arızalanan bir baz istasyonunu onarmaya giden 5 kişi, PKK tarafından tarafından tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

PKK Tatvan'da 5 kişiyi kaçırdı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, cep telefonu şebekeleri ile ilgili çalışma yürüten 5 kişi kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Silahla beş kişiyi kaçıranların PKK'lı teröristler olduğı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, kaçırılma olayı dün saat 21.30 sıralarında Tatvan'a 30 kilometre uzaklıktaki Yelkenli köyü yakınlarıda meydana geldi.

Daha önce çıkan çatışmada zarar gören cep telefonu istasyonlarını onarmak amacıyla 3 ayrı GSM şirketinin 5 çalışanı, bakım için Yelkenli yakınlarındaki vericinin yanına gitti.

Bu sırada bölgede bulunan ve 12 kişi oldukları öğrenilen bölücü terör örgütü yandaşları, 5 çalışanı yanlarına alarak dağlık alana kaçtı. İşçilere ait 3 aracı da ateşe veren terörist grubun çalışanları fidye için kaçırdığı 3 GSM operatöründen de şirket başına 100 bin dolar para istediği öğrenildi.

Güvenlik güçleri, bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Kaçırılan kişilerin isimleri ise şöyle: Niyazi Turgut, İhsan Danışman, Mehmet Burak, Cezayir Karaca ve Adnan Başak.


Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 04:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35