banner39

PKK yanlıları Kutlu Doğum etkinliğini engelleyemedi

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğini engellemeye çalışan PKK yanlısı gruplar başarılı olamadılar

Yurt Haberleri 09.04.2013, 16:49 09.04.2013, 17:17
PKK yanlıları Kutlu Doğum etkinliğini engelleyemedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dicle Üniversitesi(DÜ) Gençlik Kulübünün organize ettiği ve çoğunluğu PKK yanlısı olan bazı grupların engellemeye çalıştığı Kutlu Doğum Etkinliği binlerce kişinin katılımıyla başladı.

DÜ'de düzenlenen etkinlik için afiş asmak isteyen öğrencilere karşıt görüşlü öğrenciler engel olmak istemiş, bunun üzerine tartışma çıkmıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönmüştü. Üniversitede böyle bir etkinlik için kendilerinden izin alınması gerektiğini savunan PKK yanlısı öğrencilerin çıkardığı kavgaya polis müdahale etmişti. Kavga bugün de okulda devam etmişti. Etkinliğe karşı çıkan gruplar bugün de konferans salonunu basma girişiminde bulunmuşlardı. DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk, BDP Diyarbakır İl Başkanı ile Zübeyde Zümrüt ve BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane'nin de katkısıyla sakinleştirilen karşıt görüşlü öğrenciler, polisin de çabasıyla Kongre Merkezini basma eyleminden vazgeçti.

Etkinliğin başladığı 13.00'te kongre merkezi Peygamber Sevdalılarının yoğun katılımı ile tıklım tıklım dolarken çok sayıda kişi konferansı ara salonlarda dinlemek zorunda kaldı.

Dicle Üniversitesinden yüzlerce öğrencinin katıldığı programa Diyarbakır'dan çok sayıda vatandaş da katıldı. Bazı bayanlar yanlarına aldıkları çocuklar ile etkinlik salonuna akın ederken başlarına Muhammedi bandaj saran çok sayıda genç de "Canımız kanımız sana feda olsun Ya Resulallah" sloganları attı.

Haberdiyarbakır.com'un haberine göre etkinlik tüm coşkusuyla devam ediyor.

Yorumlar (1)
dfghjjk 10 yıl önce
iyrenç hiç bir şey yok ve rezalet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?