banner39

PKK yol kesti, araç yaktı, yolu kapattı

Muş'ta yol çalışması yapan kamyoneti ateşe veren PKK'lılar, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı

Yurt Haberleri 21.08.2014, 13:43 21.08.2014, 13:45
PKK yol kesti, araç yaktı, yolu kapattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muş merkeze bağlı Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyoneti ateşe veren PKK'lılar, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı.

Olayla ilgili açıklama, Muş Vali Vekili Hüseyin Gürtürk'ten geldi. Olayın dün akşam saatlerinde yaşandığını söyleyen Gürtürk, yol çalışması yapan kamyonetin, terör örgütü PKK üyelerince durdurulduğunu bildirdi.

Bir süre propaganda yapan teröristlerin, görevli personeli serbest bıraktıktan sonra kamyoneti ateşe verdiğini vurgulayan Gürtürk, Varto ilçesine bağlı Leylek köyü yakınlarında da Varto-Karlıova yolunu kapatan bir grup teröristin, yoldan geçen araçları durdurarak örgüt propagandasını yaptığını söyledi.

Vali Vekili Gürtürk, PKK'lıların olayların ardından bölgeden kaçtığını ancak Varto-Karlıova yolunun halen bir grup tarafından kapalı tutulduğunu belirterek, yolun açılması için ilgililerle gerekli görüşmelerin yapıldığını ifade etti.

"Şu anda müdahale gerektirecek bir durum yok fakat gerektiği zaman müdahale ederiz" diyen Gürtürk, halkın mağdur olmaması için yolun açılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?