banner39

PKK, yol kesti, kamyonet yaktı

Van'ın Çatak ilçesinde yol kesip, kimlik kontrolüne başlayan PKK'lılar, bir kamyoneti ateşe verdi.

Yurt Haberleri 06.06.2014, 19:47 07.06.2014, 01:16
PKK, yol kesti, kamyonet yaktı

Van'ın Çatak İlçesi Övecek Köyü yakınlarında PKK yandaşları yol kesip araçlarda kimlik kontrolü yaptı. İlçede bir kamyonet de askeri malzeme taşıdığı iddiasıyla göstericiler tarafından yakıldı.

Çatak ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Övecek Köyü yakınlarına BDP tarafından kurulan çadırda bölgede karakol ve baraj inşaatı yapımına karşı nöbet tutma 4'üncü gününe girdi. Yaklaşık 150 kişi nöbetleşe olarak çadırda kalmaya devam ederken; çadıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Şeytan Deresi mevkinde Siirt'le de bağlantısı olan ve güzergahtaki 4 köye ulaşım sağlayan yol, yüzleri kapalı 30 kişilik bir PKK'lı grubu tarafından 3 ayrı noktada kesildi.

Taşlarla barikat kuran göstericiler, gelen her aracı durdurup, kimlik kontrolu yaptıktan sonra geçişlerine izin veriyor. Göstericiler, 15.00-19.00 saatleri arasında gelen araçların geçişine izin vermeyerek, sürücülerin bu süreyi BDP çadırında geçirmelerini istiyor.

GÖSTERİCİLER ARAÇ YAKTI

Bu arada, asker malzeme taşıdığı gerekçesi ile bir kamyonet de PKK yandaşlarınca ateşe verildi. Çatak ilçesine bağlı Narlıca köyü yakınlarında yol kesen ve 6 kişi olduğu belirlenen PKK üyesi bir grup, A.T. yönetimindeki 65 NS 830 plakalı kamyoneti durdurdu.

Sürücüyü indirdikten sonra aracı ateşe veren teröristler olay yerinden kaçarken, sürücü A.T, İlçe Emniyet Amirliğine müracaatta bulundu.

Kamyoneti ile devlet kurumlarına erzak taşıdığı için teröristlerin aracını yaktığını ileri süren A.T, teröristlerden şikayetçi oldu.

Olay yerinde inceleme yapan güvenlik güçlerinin, kullanılamaz hale gelen aracı, çekici yardımıyla ilçe merkezine götürdüğü bildirildi.

Kaynak: Ajanslar

 

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?