PKK'dan bir 'dindar cinayeti' daha

Daha önce Van'da, Diyarbakır'da ve Hakkari'de dindar vatandaşlara yönelik suikastler düzenleyen PKK, Hakkari'de dün 60 yaşındaki bir kişiyi daha öldürdü

PKK'dan bir 'dindar cinayeti' daha

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde daha önce PKK tarafından tehdit edilen 60 yaşındaki yaşlı adam evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü. Saldırının sebebi ise yaşlı adamın dindar bir hayata sahip olmasından kaynaklandığı belirtildi.

Olay saat 15.00 sularında Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde meydana geldi. Yüksekova İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden 60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız evinin bahçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

Ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hacı İrfan Atsız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız’ın PKK tarafından katledildiği ve sırf Müslüman olmasından dolayı defalarca tehdit edildiği, inançlarından taviz vermeyince de hedef alınarak katledildiği belirtildi.

lke Haber Ajansın'nın haberine göre Hacı İrfan Atsız’ı yakından tanıyan bir tanıdığı, Atsız’ın tek suçunun Müslüman olduğunu belirterek, “Yüksekova’da inançlı insanlar sürekli ölümle tehdit ediliyor. Ben Hacı Abi’yi çok iyi tanıyorum ve katledilmesinin tek nedeni Müslüman olmasıydı. İnanıyorum ki Hacı Şehit oldu, Allah şehadetini kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 10:01
banner53
YORUM EKLE

banner39