banner39

PKK'ya katılan çocuğun annesi açlık grevinde

Üniversitede okuyan oğlunun PKK tarafından dağa çıkarıldığını belirten Tuncelili anne açlık grevine başladı

Yurt Haberleri 10.02.2015, 09:00 10.02.2015, 09:00
PKK'ya katılan çocuğun annesi açlık grevinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'da okuyan üniversite öğrencisi oğlunun PKK tarafından kandırılarak dağ kadrosuna katıldığını öne süren Tuncelili Fidan Ulağ ile çocuklarının dün başlattığı "açlık grevi" devam ediyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıfta öğrencisi olan oğlu Feramuz Ulağ'ın (20) PKK’ya katıldığını iddia eden ve Moğultay Mahallesi'ndeki Seyit Rıza Parkı'nda diğer oğlu Müjdat, kızları Songül, Berna, Gülcan ve Seylan Ulağ ile kurdukları çadırda "açlık grevi"ne başlayan 55 yaşındaki Fidan Ulağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Dünden beri bu yağmurun altında çocuklarımla beraber bekliyoruz, perişanız" dedi.

İlgisizlikten yakınan Ulağ, "Böyle yağmurun altında bekliyoruz. Çocuklarım açlık grevinde" ifadesini kullandı.

Diyaliz hastası olduğunu belirten Ulağ, "Bu halimde bunu bana nasıl yaşatıyorlar, hangi vicdan, hangi insanlık bunu kabul ediyor. Ne kadar ömrüm var bilmiyorum ama ben çocuğuma hasret gitmek istemiyorum. Allah rızası için azıcık vicdanları varsa oğlumu bana versinler, başka bir şey istemiyorum. Çocuğumu bana göndersinler" diye konuştu.

Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nde eğitim gören Gülcan Ulağ (19) ise ağabeyinin kendi isteğiyle örgüte katıldığına inanmadığını belirterek, "Kardeşim 4 Kasım 2014'te İstanbul'a yanıma geldi. Seneye İstanbul'a geçiş yapacağını, birlikte ev tutacağımızı söyledi. Bunları söyleyen birinin kendi isteğiyle birkaç hafta sonra gideceğine inanmıyorum. Kardeşim gelinceye kadar hiçbir yere gitmiyorum, buradayım" dedi.

Berna Ulağ (23) da kardeşiyle tatil planı yaptıklarını dile getirerek, "Kendi isteğiyle gitmediği aşikar. Kardeşim dönmeden okula gitmeyeceğim. Kardeşimsiz bir gelecek asla olmaz" ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?