banner15

Polis aracını iş makinesiyle devirdiler

Şırnak'ta gösteri yapan bir grup, ele geçirdiği iş makinesiyle polis aracını devirdi.Üç polis yaralandı

Polis aracını iş makinesiyle devirdiler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün gece yasa dışı gösteri yaparak Habur karayolunu trafiğe kapatan göstericiler, olaylara müdahale eden polise ait zırhlı aracı ele geçirdikleri bir iş makinası ile devirdiler.

Araçta sıkışan ve askerler tarafından kurtarılan zırhı araçtaki 3 polis hafif yaralandı. Göstericiler polis araçlarını molotof yağmuruna tutarken, olaylar gece geç saatlere kadar sürdü.

Silopi’de, dün akşam geç saatlerde toplanan bir grup gösterici, Cudi Mahallesinden İpekyolu’na inen 4 ve 5’inci caddede yol kesip eylem yaptı. Olaya anında müdahale eden bir polis zırhlı aracı ipekyolu üzerinde bulunan bir fırının kaldırımına çarparak kaza yaptı. Aracın fırının önünde sıkışması ile birlikte 20 kişilik bir grup gösterici zırhlı aracı Molotof yağmuruna tuttu. Araçta mahsur kalan 4 polisin yardımına meslektaşları yetişti. Olay yerine gelen Toma aracı zırhlı araçtaki yangını tazyikli suyla söndürdü. Birkaç dakika arayla olay yerine gelen zırhlı araçlar göstericileri dağıtmak için biber gazlı müdahalede bulundu. Polislerin bulundukları araçtan kurtarılmaları için polisin havaya sık sık ateş açtığı görüldü. Olayların ilçe geneline yayılması ile birlikte birçok noktada silah sesleri yankılandı.

Ofis mahallesinde toplanan farklı bir grup ise, kaçırdıkları iş makinesiyle İlçe Jandarma Komutanlığı’na yakın bir noktada İpekyolunu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen polis zırhlı aracını göstericiler iş makinesiyle devirdi. Yerde bir süre sürüklenen polis aracına jandarma ekipleri müdahale bulundu. Göstericiler biber gazı ve tazyikli suyla dağıtıldı. Olaylar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Çıkan olaylarda hafif şekilde yaralanan 3 polis memurunun ise Silopi Devlet Hastanesinde ayakta tedavilerinin yapıldığı öğrenildi. İlçedeki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 11:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35