banner39

Polis, bıçaklı saldırganı vurarak öldürdü

Aydın'da bir polis kendisine bıçakla saldıran bir kişiyi vurarak öldürdü

Yurt Haberleri 23.07.2015, 15:07 23.07.2015, 15:07
Polis, bıçaklı saldırganı vurarak öldürdü

Aydın'ın Söke ilçesinde Yenikent Mahallesi'nde "teslim ol" çağrısına bıçakla karşılık verdiği iddia edilen Mahmet Tekin isimli kişi, polis tarafından vurularak öldürüldü

Söke'nin Yenikent Mahallesi Güzelyalı Evleri No 123 adresinde ikamet eden ve son bir yıldır bunalıma girerek evden dışarı çıkmadığı belirtilen 46 yaşındaki Mahmut Tekin; polise teslim olmamak için bir kez daha direndi.

Çeşitli nedenlerden dolayı çevredekilerin şikayetçi oldukları Mahmut Tekin'in evine daha önce de defalarca giden polis, eli boş dönmüştü. Polisin önceki gelişlerinde kapıyı açmayan, bağıran, Mahmut Tekin için Söke polisi bu kez adrese elinde savcılığın yakalama kararı ve takviye polis ekipleriyle geldi.

AĞABEYİNİ VE POLİSİ KOVALAYIP HER İKİSİNİ DE YARALADI

Polis memuru Ali Çınar kapıyı çaldı. Yanında Mahmut Tekin'in dün gece evine almadığı ve evin kapısında sabahlamak zorunda bıraktığı öğrenilen ağabeyi Hüseyin Tekin de vardı. Mahmut Tekin'in kapıyı dakikalar sonra elindeki bıçakla açtığı ve kapıyı açar açmaz polis memuru Ali Çınar'a saldırdığı iddia edildi. Polis memuru Ali Çınar ve ağabey Hüseyin Tekin kendilerini sokağa zor atarken; polis Ali Çınar uyarı amaçlı havaya ateş açtı. Sokağın başına kadar polis Ali Çınar'ı kovalayan Mahmut Tekin bu arada polis memuru Ali Çınar ve ağabeyi Hüseyin Tekin'i de yaraladı.

NE YAPTILARSA OLMADI, SONUNDA SİLAHA SARILDI

Daha sonra polis memuru Ali Çınar saldırgan şahısı silahla vurdu. Silahla vurulan Mahmut Tekin olay yerinde hayatını kaybederken; ağabey Hüseyin Tekin ve polis memuru Ali Çınar olay yerine gelen 112 acil servis ambulansı ile Söke Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?