banner39

Polis işine giden kadına tokat attı iddiası

İstanbul'da 1 Mayıs inatlaşması yüzünden işe gidemeyen vatandaşların kullandığı güzergahlardan birinde polis olduğu iddia edilen bir kişinin işine gitmek üzere olan kadını dövdüğü belirtiliyor

Yurt Haberleri 01.05.2014, 13:05 01.05.2014, 14:13
Polis işine giden kadına tokat attı iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da 1 Mayıs kutlamalarını Taksim'de yapılmak istenmesinden kaynaklanan gerilimde bir kadının polis olduğu iddia edilen bir kişi tarafından darp edildiği ileri sürülüyor. İddiaya göre Kadıköy'e gitmek için Mecidiyeköy'de alternatif güzergah arayan kadın bir polisle tartıştı. Ardından tekme tokat polis saldırısına uğradı.

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, 1 Mayıs Taksim yasakları nedeniyle Naz Yelek ve Esra Yelek kardeşler Mecidyeköy'den Kadıköy'e geçmek için alternatif yollar arıyordu. Mecidiyeköy meydandan eski Ali Sami Yen Stadı yeni Torunlar rezidans yönünde yürüyen Naz Yelek ve Esra Yelek'e bir polis 'Ne bakıyorsunuz' diyerek taciz etti.

İki kardeş bu söz üzerine, "Bakamaz mıyız? Ne olmuş? Sizin yüzünüzden işimize bile gidemiyoruz" deyince polis aracının önündeki polislerden biri Esra Yelek'e önce tokat attı, ardından tekmeledi. Esra Yelek fenalık geçirip bayıldı, darp eden polis ise Torunlar Rezidans inşaatına kaçtı. Esra Yelek, ambulans beklerken ablası Naz Yelek, kaçan polisin peşinden şanytiyeye girmek istedi. Ancak bu defa şantiye yetkilileri abla Naz Yelek'in şantiyeye girmesine izin vermedi. BirGün'e konuşan Naz Yelek, "Sadece işimize gitmek istiyorduk. Polis saldırısına maruz kaldık. Saldıran polisin hesap vermesini istiyoruz. Ancak kardeşim şimdilik yediği dayakla kaldı" dedi.

ŞİŞLİ'DE POLİSE LİNÇ GİRİŞİMİ

Diğer taraftan Şişli'de gösteri yapan eylemciler, yakaladıkları çevik kuvvet polisini öldüresiye dövdü. Yere kapaklanarak kendini korumaya çalışan polis linç edilmek istendi. Polis memuru, sağ duyulu göstericilerin araya girmesiyle kurtuldu. TOMA'daki suyun azalması üzerine çevik kuvvet polisleri geri çekilmeye başladı. Bu sırada çevik kuvvet polislerinden biri dengesini kaybederek yere düştü. Göstericiler polisin üzerine atlayarak tekme tokat dövmeye başladı. Kollarıyla yüzünü kapatan polis memuru kendini korumaya çalıştı. Hastane önünde bulunan göstericiler de polise vurmak için adeta birbiriyle yarıştı. Araya giren göstericilerin yardımıyla güçlükte ayağa kalkan polis arkadaşlarının yanına doğru koştu.

Linç edilmekten son anda kurtulan polis memuru hastaneye kaldırıldı. Göstericiler ise polisin elinden aldığı kalkanla zafer pozu verdi. Hastane önü ve çevresinde polisle göstericiler arasındaki çatışma devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?