banner15

Polisten işçilere sert müdahale

Adana'da DİSK'e bağlı Dev Sağlık İş Sendikası yöneticileri ve yaklaşık 300 işçinin katıldığı eylemde, çevik kuvvet ekipleri grubu biber gazı ve cop kullanarak dağıttı.

Polisten işçilere sert müdahale

Adana'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesi'nde aylardır kadro eylemi yapan taşeron işçiler, bu sabah yapılması planlanan destek hizmetler ve temizlik ihalelerini engellemeye çalışınca polisin müdahalesiyle karşılaştı.

DİSK'e bağlı Dev Sağlık İş Sendikası yöneticileri ve yaklaşık 300 işçinin katıldığı eylemde, çevik kuvvet ekipleri grubu biber gazı ve cop kullanarak dağıttı. Arbedede 4 kişi yaralandı, aralarında sendikacıların da olduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Bin 700 taşeron işçinin çalıştığı Çukurova Üniversitesi'nde üç gündür destek hizmetler ve temiz ihalelerinin yapılacağı salonun önünde bekleyen Dev Sağlık İş ve SES yöneticileri ile 300 kadar işçi, ihale saati yaklaşınca polis ekiplerince dağılmaları yönünde uyarıldı.

YÖNETİCİLER GÖZALTINDA

İşçilerin hak arama eylemine sert müdahale ile son veren polis, aralarında Dev Sağlık İş Şube Başkanı Mustafa Okutlar, DİSK Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar, Dev Sağlık İş Çukurova Bölge Başkanı Bülent Kara, Dev Sağlık İş Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Bolat'ın da bulunduğu 25 kişiyi gözaltına aldı.
Olaydan sonra Balcalı Hastanesi önünde bir süre daha eylemlerini sürdüren işçiler, daha sonra dağıldı. Polis, üniversite kampusunda güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 17:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35