banner39

Postacıların zor kışı

Son 20 yılın en şiddetli kış mevsiminin yaşandığı Bitlis'te, postacılar kentte kara gömülen tek katlı evleri bulmakta sıkıntı yaşıyor.

Yurt Haberleri 08.03.2012, 11:31 08.03.2012, 11:31
Postacıların zor kışı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bitlis'in Hüsrevpaşa ve diğer mahallelerinde, yer yer 3 metreyi bulan kardan dolayı, dağıtım yapmakta zorlanan postacılar, kar altındaki evleri bulmak ve vatandaşa gönderilerini ulaştırmak için uzun uğraş veriyor.

Bitlis PTT Müdürlüğünde görev yapan postacı Enver Demirkol, kentte kara gömülen evleri bulmakta sıkıntı yaşadığını söyledi.

Hüsrevpaşa mahallesinde bütündeki bütün adreslerin, kar altında kaybolduğunu ifade eden Demirkol, şöyle konuştu:

''Posta dağıtıcısı olarak 20 yıldır çalışıyorum. Bitlis'e bu yıl gibi kar yağdığını görmedim. Bütün adresler karın altında. Sokaklara girdiğimde kar nedeniyle, sokakların çıkışını ve kar altında kalan evlerin hane numaralarını görmüyorum. Karlar evlerin üzerinde çığ gibi duruyor. 1992 yılından bu yana ilk defa bu yıl fazla kar yağdı. Kar miktarının fazla olmasından dolayı, adresleri ve numaralarını bulamakta sıkıntı çekiyorum. Sokak numaralarını görmediğim için gelen postaları da dağıtamıyorum.''

Gelen postaların elinde kaldığını, mahallede bir evi bulmak için 30 veya 40 dakika dolaştığını açıklayan Demirkol, kentte görev yapan postacılarında aynı sorunla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Demirkol, ''Sokak numaralarını net bir şekilde görmediğim için, artık evleri karıştırıyorum. Gelen postayı sahibine teslim etmek için, uzun süre dolaşıp evi bulmaya çalışıyorum. Getirdiğim çoğu postayı dağıtamıyorum. Bu nedenli iş yapamıyorum ve sıkıntı yaşıyorum'' diye konuştu.

Öte yandan aynı mahallede yaşayan vatandaşlarda, adeta kar çilesi yaşadıklarını ifade ettiler.

Evlerine ulaşmak için tüneller kazmak zorunda kaldıklarını ve bu kış büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten vatandaşlar, en azından mart ayını yağışsız olması için dua ettiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?