banner15

Protestocular konsoloslukları karıştırdı

Rusya'nın Bayırbucak Türkmerleri'ne hava bombardımanı düzenlemesini protesto etmek isteyen bir grup yanlışlıkla Hollanda konsolosluğunu protesto etti

Protestocular konsoloslukları karıştırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Rusya'nın hava operasyonlarını protesto etmek isteyen bir grup binaları karıştırınca Rusya Konsolosluğu yerine aynı cadde üzerinde bulunan Hollanda Konsolosluğu önünde protesto gösterisi yaptı. Hollanda İstanbul Başkonsolosu bu durumu "Öfkeli Türk göstericiler sık sık bizi yakın komşularımızla karıştırıyor" diye tweet atarak duyurdu.

Rusya’nın düzenlediği hava operasyonunda Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’ni hedef almasını protesto etmek isteyen kalabalık bir grup dün akşam Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan Rusya Konsolosluğu’na yürümek istedi. Fakat göstericiler aynı cadde üzerinde bulunan Hollanda Konsolosluğu ile Rusya Konsolosluğu’nu karıştırdı ve Hollanda Konsolosluğu önünde Rusya'ya tepkilerini dile getirdiler.

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom konuyla ilgili olarak attığı tweet’te, “Öfkeli Türk göstericiler sık sık bizi yakın komşularımızla karıştırıyor (Rusya Konsolosluğu). Bu gece olduğu gibi, yumurta atıyorlar” ifadelerini kullandı. Konsolosun attığı bu tweet bugün saat 12:45 sularında 1.000’in üzerinde paylaşılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 16:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35