Ramazan'a şaraplı 'hoşgeldin' etkinliği iptal

CHP’li Foça Belediyesi, Ramazan’ın ilk günü ilçede düzenleyeceği şarap konserini gelen tepkiler üzerine iptal etti.

Ramazan'a şaraplı 'hoşgeldin' etkinliği iptal

Türkiye'de bir çok belediye Ramazan'ı karşılamak için değişik organizasyonlar yaparken, CHP'li Foça Belediyesi ise şaraplı bir etkinlik düzenlemeyi tercih etti.

Foça Belediyesi Basın Bürosu'ndan duyurulan etkinlik (yarın) Ramazan'ın ilk gününde yapılacaktı. "Zamanın İçinden Akan Şarap" ismi verilen konserde; Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, Türkçe, Almanca, Fransızca ve İtalyanca şarkılar seslendirecekti. Ancak gelen tepkiler üzerine etkinlik iptal edildi.

ŞARAP TADIMI YAPILACAK

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, şarabın Foça üzerinden Akdeniz'e ve Batı'ya yayılmasıyolculuğu ile şarap kültürünü anlatacaklar. Konser arasında ve sonrasında; Foça'nın kırmızı Foça Karası Şarabı ve konuklarımızca Braubach'tan getirilen Beyaz Riesling şarabının küçük ölçekli tadımı yapılacak. Beşkapılar Kalesi'nde, Saat 21.30'da başlayacak olan konsere tüm halkımız ve misafirlerimiz davetlidir." denildi.

PARTİ TEŞKİLATI KILIÇDAROĞLU'NU CİDDİYE ALMIYOR MU

yerelgundem.com'un haberine göre; Müslümanlar için günahlardan arınma ayı olarak kabul edilen Ramazan'da Foça Belediyesi'nin "Zamanın içinden akan şarap" ismi verdiği programı şaşkınlıkla karşılandı. Ankara'da yapılan "Demokrasi ve Değişim" adının verildiği 34. kurultayda konuşan, mesaj veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hassasiyetlerinin parti teşkilatlarında çok da ciddiye alınmadığı şeklinde yorumlanıyor.

FOÇALI'LAR TEPKİLİ

Foça'da yaşayanlar, belediyenin Ramazan'ı şarap konseriyle karşılamasına tepkili: "Ramazan'dan başka bir gün yok muydu şarap konseri düzenlemek için." diyen Foçalılar, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ı Kılıçdaroğlu'na şikayet etti. Genel Başkanının bu saygısızlığın önüne geçmesini isteyen vatandaşlar, "Biz de CHP'liyiz ve CHP'den başka hiçbir partiye oy vermedik. Ama bu gibi organizasyonlar CHP'yi dinsizleştiriyor. Sanki CHP'liler dinsizmiş gibi bir görüntü çıkarıyor. Belediye başkanımız hemen bu yanlıştan dönsün." şeklinde konuştu.

Etknlik iptasl edildi

İzmir'in Foça ilçesinde, 20 Temmuz Cuma günü yapılacağı duyurulan 'Zamanın içinden akan şarap' etkinliği Ramazan ayı nedeniyle iptal edildi.

Foça Belediyesi, yazılı basın açıklamasıyla, yerel şarap üreticilerinin desteğiyle yarın Beşkapılar Kalesi'nde, saat 21.30'da Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot konseriyle başlayacağını duyurduğu 'Zamanın içinden akan şarap' etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı.

CHP'li Foça Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Yabancı konukların geliş-dönüş günlerine göre tarihi çok önceden belirlenen ve yarın 21.30'da Beşkapılar Kalesi'nde yapılması planlanan etkinliğimiz, Ramazan ayının ilk günlerine rastgelmesi sebebiyle iptal edilmiştir" denildi.

Belediye yetkilileri, Almanya'dan gelen, aralarında konser verecek iki sanatçının da bulunduğu 12 kişilik ekip için Amfora Otel'de bir toplantı düzenleyip, etkinliğin iptal edilmesiyle ilgili bilgi verdi.

Şarabın bir kültür oluşturduğu ve bu kültürün köklerinin Anadolu olduğunun vurgulanacağı etkinlikte, konserin ardından Foça'nın kırmızı 'Foça Karası' şarabı ile Almanya'nın Braubrach bölgesinden getirilen 'Beyaz Riesling' şarabı konuklara ikram edilerek tadım yaptırılacaktı.
 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 09:45
banner53
YORUM EKLE

banner39