Saadet Partili kadınlar İsrail'i protesto etti

Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları üyeleri, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarından dolayı İsrail'i protesto etti, boykot çağrısında bulundu

Saadet Partili kadınlar İsrail'i protesto etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları üyeleri, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını protesto ederek, vatandaşları İsrail mallarını boykot etmeye çağırdı.

Soykan Park'ta toplanan grup adına basın açıklaması yapan Saadet Partisi Malatya Kadın Kolları Başkanı Selda Kocaaslan, Mescid-i Aksa'ya postallarıyla giren İsrail askerlerinin saygısızlığının ve zulmünün asla kabul edilemeyeceğini belirterek, "İsrail'in bu alçak tavrını lanetliyor, bu alçaklık karşısında gereken tepki ve kararlılığı ortaya koymayan uluslararası kamuoyunu kınıyoruz" diye konuştu.

"Cılız açıklamalar ve sözde kınamaların" İsrail'i daha da cesaretlendirdiğini belirten Kocaaslan, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa konusunda Filistinlilerin değil, bütün İslam dünyasının imtihandan geçtiğini ifade etti.

Kocaaslan, şunları söyledi: "Tarih boyunca İslam'ın bayraktarlığını yapmış bir milletin evladı olarak içimiz kan ağlamaktadır. İslam coğrafyasındaki bitmek bilmeyen kan ve gözyaşının en önemli sebebi, Müslümanların maalesef ümmet bilincinde olmamalarıdır. Ümmet olmak için fikirde birlik, söylemde birlik ve eylemde birlik lazımdır. Yaşanan bu zulüm karşısında ümmet olarak susmamalıyız. Susarak zulme ortak olmamalıyız."

Vatandaşları İsrail mallarını boykot etmeye çağıran Kocaaslan, "Bu şanlı milletin evladı olarak yapacaklarımızın neticeyi belirleyeceğini ve aynı gaye etrafında birleştiğimizde çözemeyeceğimiz sorunun olmayacağını herkes bilmelidir ve yine herkes bilmelidir ki Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan vazgeçmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 12:57
banner53
YORUM EKLE

banner39