banner39

Said-i Nursi İHL'nin ismi sonunda onaylandı

Bitlis'te açılan bir İHL'ye verilen Said-i Nursi'nin ismi, MEB'deki bazı bürokratların uzun süre karşı çıkışlarından sonra dün nihayet onaylandı

Yurt Haberleri 02.08.2013, 10:26 02.08.2013, 10:26
Said-i Nursi İHL'nin ismi sonunda onaylandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bediüzzaman Said-i Nursi'nin ismi Bitlis'te yeni açılan imam hatip lisesine verildi. Nursi'nin ismi uzun zamandır okula verilmek isteniyordu ancak MEB'deki bazı bürokratların buna karşı çıktıkları belirtiliyordu.

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, "Bediüzzaman Said-i Nursi, Bitlisimizin Nurs köyünde doğmuş olup ilmî, vicdanî ve fıtrî yönden, döneminin müstesna şahsiyetlerindendir. Öngörüsü yüksek, yüreği Allah ve insan sevgisiyle dolu bir önderdir. Ülkesi ve milletinin kurtuluşu için mücadele etmiş, yaralanmış, esir düşmüş bir savaşçıdır. Aynı zamanda kalbindeki millet aşkı ile ömrünün son nefesine kadar halkına hizmet etmiş büyük bir vatanseverdir. Bediüzzaman yazdığı eserlerle dünyayı aydınlatmaktadır. Bediüzzaman'ın isminin unutulmaması ve kendisine karşı duyduğumuz vefadan dolayı yeni açılan imam hatip lisesine ismini vermeyi uygun gördük." dedi.

"Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okulun ismi Said-i Nursi İmam Hatip Lisesi olarak konulmuş ve onaylanması için bakanlığa müracaat edilmişti." diyen Vahit Kiler, "Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüzle yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında okulun ismini Said-i Nursi İmam Hatip Lisesi olarak onaylandı. Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz.Bu karar demokratikleşme adımlarımızdan sadece biri olup hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?