banner39

Sakarya Üniversitesi'nde öğrenci kavgası

Sakarya Üniversitesi'nde, 'katlamalı harç' uygulamasını protesto etmek isteyen karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında 'ana dilde eğitim' pankartı sebebiyle kavga çıktı

Yurt Haberleri 09.02.2015, 16:37 09.02.2015, 16:39
Sakarya Üniversitesi'nde öğrenci kavgası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Esentepe Yerleşkesi merkez kafeterya önünde YÖK tarafından uygulamaya konulan ve kamuoyunda katlamalı harç olarak bilinen sistemi protesto etmek için bir basın açıklaması yaptı.

Bu açıklamanın hemen ardından kafeterya önüne başka bir öğrenci grubu gelerek yine katlamalı harç sistemini protesto etmek istedi.

Öğrenciler 'Parasız Bilimsel Ana Dilde Eğitim' ve 'Katlamalı Harca Katlanamıyorum' pankartları taşıdı. İlk açıklamayı yapan Öğrenci Konseyi bünyesindeki sağ görüşlü öğrenciler, ikinci açıklamayı yapanların taşıdığı 'ana dilde eğitim' pankartına tepki gösterdi. Gruplar arasında sloganlarla başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Öğrenciler kampüste sille tokat ve tekmelerle birbirlerine saldırılırken, kısa süreli kovalamacalar da yaşandı. Sakarya Üniversitesi özel güvenlik görevlilerinin engel olamadığı kavgada tekme ve yumruklar havada uçuştu

TEKMELER VE YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

Kavgayı ayırmaya çalışan özel güvenlikler ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Güvenlik Şube polisleri ile öğrenciler arasında da arbede yaşandı. Çevik Kuvvet polislerinin de müdahalesiyle anadilde eğitim isteyen öğrenciler merkez kafeteryanın içine alındı. Kafeteryanın içine girmek isteyen sağ görüşlü öğrenciler polis tarafından engellendi. Olay yerine gelen üniversite yönetiminin konuştuğu sağ görüşlü öğrenciler sloganlar atarak dağıldı.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?