banner15

Samatya sanığı: Bana hap içirmişlerdi

Samatya'da Ermeni kökenli yaşlı kadınlara musallat olan ve bir yaşlı kadını öldürmekle suçlanan Murat Nazaryan, kadının evine üç kişi tarafınan hap içirilerek zorla götürüldüğünü iddia etti

Samatya sanığı: Bana hap içirmişlerdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Samatya'da geçen yıl öldürülen Maritsa Küçük davasında Adli Tıp'tan gelen raporda sanık Murat Nazaryan'ın akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi. 84 yaşındaki Maritsa Küçük, 28 Aralık 2013'te evinde darp edilip yedi yerinden bıçaklanmış olarak öldürülmüştü.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7. duruşmasına Küçük’ün ailesi avukatları Eren Keskin ile sanık Murat Nazaryan katıldı. Adli Tıp Gözlem İhtisas Dairesi'nin Murat Nazaryan’ın akıl sağlığının tespiti için hazırladığı raporda Nazaryan’ın akli dengesinin yerinde olduğu ve cezai ehliyetinin bulunduğu belirtildi.

Nazaryan, Cumhuriyet savcısının talebi üzerine olay günüyle ilgili şunları söyledi: Ben maktulün evine ne şekilde girdiğimin ayrıntısını hatırlamamakla birlikte yanımda benden başka üç kişi daha vardı. Birisi arabada kaldı, diğer iki kişi ile birlikte maktul evin kapısını açarken onu zorlayarak içeri girdiler. Ben de içeri girdim ama maktulü zorlamadım. Ben bu kişileri daha önce görmemiştim. Bu şahıslar ismim ve soy ismimle hitap edince polis sandım. Onları tanımıyorum, yoksa kaçabilirdim. Arabanın içinde bana hap içirdiler. Zaten hap içtikten sonra kendimi kaybettim. Daha sonra kendimi sarhoş olarak algıladım. Ben evin içinden kaçtığımı ve benim parmağımdan kan aldıklarını hatırlıyorum. Evden çıkarken kapıyı kendim açıp çıktım. Dolayısıyla parmak izim kapıda olabilir.

Mahkeme savcının talebi üzerine Nazaryan hakkında konut dokunulmazlığı ihlali, zorla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından da suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Duruşma 3 Temmuz'a ertelendi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 17:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35