Sandık gitmeyen köylerde seçimler 1 Haziran'a ertelendi

Bitlis'te kar yağışı nedeniyle sandıkların kurulamadığı iki köyde seçimlerin 1 Haziran'da yapılmasına karar verildi

Sandık gitmeyen köylerde seçimler 1 Haziran'a ertelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Karakol ve Cihangir köylerinde vatandaşlar, olumsuz hava şartları nedeniyle sandık görevlilerinin köylerine gelememesi sonucu oy kullanamadı. Söz konusu iki köyde seçimler 1 Haziran'da yapılacak.

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde seçmenler sandık başına giderken, Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Karakol ve Cihangir köylerinde yaşayan vatandaşlar oylarını kullanamadı.

Yoğun kar yağışı sonucu yolu kapanan köylere seçim sandıklarının ve görevlilerin ulaşamaması nedeniyle oylarını kullanamayan vatandaşlar, İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla 1 Haziran 2014'te sandığa gidecek.

Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, 30 Mart Pazar günü yapılan seçimlerin, olumsuz hava şartları nedeniyle iki köyde yapılamadığını belirterek, İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan karara göre, Cihangir ve Karakol köylerinde yaşayan seçmenlerin 1 Haziran 2014 günü sandığa gideceğini söyledi.

1 Haziran'a kadar iki köyde mevcut muhtarların görevlerine devam edeceğini dile getiren Özbek, seçimlerin ülke için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 11:22
banner53
YORUM EKLE

banner39