banner39

Şanlıurfa'daki gösteri ve yürüyüş yasağı kalktı

Şanlıurfa Valiliği, sabah saatlerinde kent merkezi ve ilçelerde yasaklandığını duyurduğu gösteri, miting, yürüyüş ve basın açıklamasına ilişkin aldığı kararın 4,5 saat sonra iptal edildiğini duyurdu

Yurt Haberleri 21.07.2015, 17:01 21.07.2015, 17:02
Şanlıurfa'daki gösteri ve yürüyüş yasağı kalktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa Valiliği, bu sabah saat 10.35'te gazetecilere gönderdiği mail ile kentte muhtemel olayların engellenmesi amacıyla her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma gibi etkinliklerin il merkezi ve ilçelerde yapılmasının yasaklandığını duyurdu.

Kamuoyunda tepkiye yol açan bu açıklamanın ardından Valilik, bu kez saat 15.11'de ikinci bir açıklama daha göndererek kararın iptal edildiğini duyurdu. Valilik, 4,5 saat aradan sonra yasak kararının iptal edildiğini şu şekilde duyurdu:

İlimizde kamu düzeninin sağlanması amacıyla gerekli güvenlik önlemleri alınmış olduğundan 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesine ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17'nci maddesine istinaden diğer illerden katılımlarla birlikte yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma vb. etkinliklerin ilimiz merkez ve ilçelerinde yapılmasına ilişkin yasaklama kararı iptal edilmiştir.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?