Sariyer'de Sahil Güvenlik'te yangın

Sariyer'de bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir binada yangın çıktı. Mühimmat deposunda bir patlama çıkmış olabileceği belirtiliyor

Sariyer'de Sahil Güvenlik'te yangın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sarıyer'de Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'nın hemen yanında bulunan ormanlık alanda yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, Çayırbaşı Mahallesi Hacıosman yokuşundaki ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yol kenarındaki alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar hemen itfaiyeye haber verdi. Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'nda öğle saatlerinde çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yakınındaki orman yangınına sevk edildi. Çevre ilçelerden itfaiye ekipleri de hemen olay yerine geldi. Evlerin yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangın, kısa sürede büyük bir alanı kapladı. Yangının evlere sıçramaması için itfaiye ekipleri seferber olurken, mahalle sakinleri de itfaiye ekiplerine yardım etti. Yangın söndürme uçakları ise havadan müdahale etti. Yangın, itfaiyenin çalışmalarının ardından kontrol altına alınırken, itfaiyenin çalışmalarını izleyen mahalleli kadınlar, "Rüzgar yangını yukarı yönlendirdi. Eğer rüzgar aşağı dönseydi evlerimiz zarar görürdü" dedi.

"ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTI"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer'deki Sahil Güvenlik Marmara Bölge Komutanlığı'nın giyim ve kırtasiye deposunda çıkan yangının kontrol altında alındığını açıkladı. Twitter hesabından yangınla ilgili bilgi veren Mutlu, yagnının elektrik kontağından çıktığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 16:20
banner53
YORUM EKLE

banner39