banner39

Şehir parkı için düşünülen isim: Çırpıcı Parkı

Zeytinburnu ile Bakırköy arasındaki geniş alanda yapılması planlanan şehir parkının isminin Çırpıcı Parkı olacağı belirtildi

Yurt Haberleri 01.08.2013, 16:58 01.08.2013, 17:01
Şehir parkı için düşünülen isim: Çırpıcı Parkı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılması planlanan dev şehir parkı için üzerinde düşündükleri ismi açıkladı. Kadir Topbaş'ın "Central Park"a alternatifi "Çırpıcı Parkı" oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , CNBC-E kanalında Finans Cafe programında Melda Yücel Kocaalp'in sorularını cevaplarken, şehir parkının ismi hakkında da bilgi verdi.

Topbaş programda, İstanbul'a yapılması planlanan dev şehir parkı için düşündükleri ismi de açıkladı. Topbaş, "Şu anda şehir parkı için net bir isim üzerinde durmadık. Belki tarihi bir geçmişi olan, Mehmet Akif Ersoy'un da anılarının olduğu bu bölge Çırpıcı şekliyle geçebilir. Ama bunu daha sonra değerlendiririz. Önemli olan oradaki güzelliği ortaya çıkarmak. İstanbullularla bunu tartışırız. Öneriler gelir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak parkla ilgili "Central Park" benzetmesine karşı çıkmıştı. Erdoğan, "Niye Central Park? İstanbul'a Central Park yakışmaz. İstanbul'a bir şehir parkı yakışır. İlla birilerini taklit etmenize gerek yok. Birileri bizi taklit etsin, mesele budur" demişti.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?