Şemdinli'de asker ve halk dağa yürüyecek

Şemdinli'de 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında askerle vatandaş birlikte dağlara doğru yürüyüş yapacak. 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından askerler halkla birlikte Goman Dağı'na yürüyecek

Şemdinli'de asker ve halk dağa yürüyecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çözüm süreciyle beraber bölgeye gelen bahar havası bu yıl resmi törenlere de yansıdı. Şemdinli'de Zafer Bayramı için özel program düzenlendi. 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından askerler halkla birlikte Goman Dağı'na yürüyecek.

Daha bir yıl öncesine kadar dev operasyonlara ve çatışmalara sahne olan Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde, bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü etkinliklerinde bir ilk yaşanacak. Geçen yıllarda çelenk konulmasıyla gerçekleştirilen törenlerin kapsamı bu yıl daha da genişletildi.

Akşam'ın haberine göre Şemdinli Kaymakamlığı tarafından organize edilen Zafer Bayramı törenlerinde askerler, vatandaşlarla birlikte Goman Dağı'na yürüyecek.

34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'nda bağlı askerler yürüyüşe sivil kıyafet ile katılabilecek. Resmi programa göre, çelenk töreninin ardından 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'nda sergi, ödül töreni ve kokteyl verilecek. Ardından Goman Dağı'na yürüyüş yapılacak.

Törenlere Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem, 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre ile Şemdinli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demircan da bulunacak. Yürüyüş güzergâhında alınacak önlemleri ise asker değil polis organize edecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 10:15
banner53
YORUM EKLE

banner39