banner15

Siirt'te de sokağa çıkma yasağı

Siirt'te polis karakoluna av tüfeğiyle silahlı saldırı düzenlendi. Göstericiler karakola girmek istedi. Asker devreye girdi sokakları ablukaya aldı. Valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti

Siirt'te de sokağa çıkma yasağı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sokak çatışmalarının sürdüğü Siirt'te göstericiler, polis karakoluna av tüfeğiyle saldırdı, 2 polis yaralandı. Valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Siirt'te göstericiler ile polis arasında sokak çatışması devam ediyor. Yeni Mahalle'de DBP ve HDP'nin çağrısıyla sokakları karıştıran göstericiler, İnönü Mahallesi'nde bulunan polis karakoluna molotof attı. Polis de göstericilere gaz bombası ile karşılık verdi. Daha sonra göstericiler av tüfeğiyle polislere ateş etti. Yaralanan 2 polis Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Karakol savunmasında polis yetersiz kalınca bu kez askerler bölgeyi ablukaya alarak göstericilerin polis karakoluna girmesini engellendi. Sokak çatışmaları sürüyor.

Siirt Valiliği, 06 Ekim 2014 tarihinden itibaren il merkezi başta olmak üzere, ilçelerimizde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için 8 Ekim 2014 günü saat 12.00'den itibaren ikinci bir emre kadar, sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi.

MARDİN'İN BAZI İLÇELERİNDE DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Bu arada Mardin'in Kızıltepe, Mazıdağı, Nusaybin, Derik ve Dargeçit ilçelerinde de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 18:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35