banner15

Silvan ve Yüksekova'da çatışmalarda 3 ölü

Silvan'da PKK'lıların kazdığı hendekleri kapatmak amacıyla düzenlenen operasyonlar sırasında çıkan çatışmalarda, 22 yaşındaki Müslüm Tayyar hayatını kaybetti. Yüksekova'da da benzer operasyonlarda iki PKK'lı öldürüldü

Silvan ve Yüksekova'da çatışmalarda 3 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lıların kazdığı hendekleri kapatmak amacıyla Tekel, Mescit ile Konak Mahallesi'nde saat 05.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, ilçe merkezinden silah sesleri duyulmaya başlandı. Havada helikopterler uçarken, çıkan çatışmalar sırasında, Diyarbakır Caddesi'nde çatışmada vurulan 22 yaşındaki Müslüm Tayyar öldürüldü.

Tekel, Mescit ve Konak Mahalleleri'nde sabahın erken saatlerinden itibaren güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında yer yer çatışmalar devam ediyor. 3 mahalleden de silah ve patlama sesleri duyulurken, dumanların yükseldiği görüldü.

Silvan İlçesi'nin etrafındaki yüksek tepelere jandarma ekiplerinin konuşlandırıldı. Sokağa çıkma yasağının 3 mahallede uygulanmasına rağmen ilçede bir çok esnaf kepenk açmadı, halk evlerine çekildi.

YÜKSEKOVA'DA İKİ ÖRGÜT MENSUBU ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması sırasında, PKK yandaşlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 kişi hayatını kaybetti.

Yüksekova'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde bugün PKK yandaşlarının kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için polis operasyon yaptı. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda, öğle saatlerinde ara sokaklarda bulunan göstericiler, polise taş, molotof ve havai fişeklerle saldırdı. Ardından güvenlik güçleriyle PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensupları arasında çatışma çıktı.

Çatışmada silahla yaralanan Çetin Dara ve Doğan Doğma kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi'nde doktorların çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kepenklerin kısmen kapandığı ilçede operasyonlar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 18:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35