banner39

Sis Sabiha Gökçen'i vurdu; tüm uçuşlar iptal...

Yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tüm seferler iptal edilirken, Atatürk Havalimanı'nda ise uçuşlar gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor.

Yurt Haberleri 19.02.2014, 22:59 19.02.2014, 23:54
Sis Sabiha Gökçen'i vurdu; tüm uçuşlar iptal...

İstanbul'u etkisi altın alan yoğun sis akşam hava ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda görüş mesafesi 450 metreye, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 200 metreye kadar düştü.

Görüş mesafesinin azalmasından dolayı Pegasus ve Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılması planlanan iç ve dış hat seferlerini iptal etti. Görüş mesafesinin azalmasından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, İzmir, Ankara ve Bursa'ya yönlendiriliyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı yetkilileri sis nedeniyle seferlerin gerçekleştirilmediğini söylediler. Meteoroloji yetkilileri ise ilerleyen saatlerde şuan ki mevcut görüş mesafesinin daha da düşeceğini belirttiler.

THY'DEN YOLCULARINA UYARI

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Türk Hava Yolları iç ve dış hatlar seferlerini Atatürk Havalimanı'ndan gecikmeli olarak gerçekleştirirken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise bütün seferlerini iptal etti. Konuyla ilgili olarak twitterden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç, "İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle Atatürk ve S. Gökçen havalimanlarından yapılan seferlerde aksaklıklar meydana gelmektedir. Gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Yarın öğlen saatlerine kadar mevcut hava koşullarının etkisini sürdürmesi beklenmektedir. Yolcularımızın 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden ve thy.com adresinden uçuşlarını kontrol etmelerini rica ederiz" dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA YOLCULAR MAĞDUR

Atatürk Havalimanı'nda bazı uçak seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle mağdur olan çok sayıda yolcu bilet işlemlerini yaptırmak için THY'nin kontuarlarına akın etti. Stuttgart'dan İstanbul aktarmalı Kayseri'ye gidecek Coşkun Şaplak "Sisten dolayı bizi yarın dörde kadar otele yönlendirmeyi istiyorlar. Bizim Cenazemiz var. Biz 15 kişiyiz. Ortada mağdur kaldık.Kime sorsak oradan oraya gönderiyor" dedi.

İstanbul'dan Kayseri'ye gidecek Mehmet Topçu ise " 20:50 'de uçağımız var. Şu anda ilgilenen birisi yok. 23.00' e ertelendi. 'Rötarlı kalkacağı kesin değil' diyorlar. Rötarın sebebinin hava koşullarına bağlıyorlar ama buradan kalkan uçaklarda var. Onlar nasıl kalkıyor. Yardımcı olan kimse yok. Perişan, rezil bir haldeyiz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz." diye konuştu.

Şadıman Özçelik ise Trabzon'a gidecektim. 20.20 uçağı İptal edildi. Neden iptal edildiği söylenmiyor. Başka uçaklar uçuyor. Sisle ilgili hiçbir şey söylenmedi. Şuan ya biletlerimiz iptal edecekler yada yerine yeni uçuş verecekler" dedi.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?