banner39

Şişli'de ölen işçiler toprağa veriliyor

Şişli'deki asansör kazasında hayatını kaybeden 10 işçi'den 6'sı memleketlerinde toprağa verild

Yurt Haberleri 08.09.2014, 16:50 08.09.2014, 17:32
Şişli'de ölen işçiler toprağa veriliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şişli'de bir inşaatta asansörün zemine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 işçiden Tahir ve Ferdi Kara kardeşlerin cenazeleri memleketleri Gümüşhane'de, Vahdet Biçer Manisa'nın Akhisar ilçesinde, Menderes Meşe Sivas'ta, Cengiz Bilgi  Bursa'da, Murat Usta Giresun'da, Cengiz Tatoğlu Zonguldak'ta toprağa verildi.

GİRESUN

Şişli'deki asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerden Murat Usta, memleketi Giresun'un Dereli ilçesinde toprağa verildi.

Sarı Yakup köyündeki baba ocağına getirilen Usta'nın cenazesi, helallik alınmasının ardından köy camisine taşındı.

Burada kılınan cenaze namazından sonra Usta'nın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenazede ağıtlar yakan ve fenalaşan Usta'nın annesi Gülüşan Usta'yı yakınları teselli etmeye çalıştı.

Murat Usta'nın 8 aylık hamile eşi Ayşe Usta'nın yakınlarının desteğiyle baba Dursun Usta'nın ise güçlükle ayakta durabildiği görüldü.

Ayşe Usta, yaptığı açıklamada, eşinin bir ay sonra doğacak bebeklerini kucağına alamadığını söyledi.

"Ateş düştü ocağımıza, evimizin direği gitti. Baba olamadan, çocuğunu kucağına alamadan gitti" diyen Ayşe Usta, yaşadıklarını şöyle dile getirdi:

"Eşim 5-6 yıldır inşaatta çalışıyordu. İnşaat işi çok ağır işti, yoruluyordu. Mesaiye kalıyordu. Böyle alçı falan taşıdığı zaman, sırtında taşıdığı için sırtlarında yara oluyordu. Ama ne yapsın ekmek parası olduğu için gidiyordu. Çocuğumuz olacaktı. Kimsenin eline bakmamak için çalışıyordu. İşte zaten asansörde bozukmuş bir hafta önce. İyi kötü yapmışlar, zaten eğreti imiş. Bana işe giderken '7'den sonra geleceğim' dedi. Gelmeyince aradım ama telefonu kapılıydı. Beni iki eli kanda olsa her zaman arardı. Saat gece 11.00, 12.00 oldu, dayımızın damadı da aynı iş yerinde çalışıyordu. Ben onları aradım. 'Eşim gelmedi, her zaman beri arardı, aramadı' diye sordum. Dayımızın oğlunun eşi de bana, kendi eşini aradığını ama ulaşamadığını söyledi. İçine mi doğdu neden 'asansörde bir şey mi oldu' diye sordu. Gece saat 01.00'de kapı çaldı, ben eşim geldi zannettim. Baktım ki arkadaşları, 'eşin kaza yaptı' deyince ban zaten orada bayıldım.."

Doğumuna bir ay kaldığını ve bebeklerinin cinsiyetinin kız olduğunu belirten Usta, "İsmini belirlemiştik 'Esra' olsun istiyordum ama eşim 'Gizem' olsun istiyordu. Gizem koyacağım, eşimin isteğini yerine getireceğim" diye konuştu.

 

İSTANBUL

İsmail Sarıtaş'ın (45) cenazesi, Sancaktepe'deki Yenidoğan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sarıgazi Cemevi'nde düzenlenen törende, Sarıtaş'ın kardeşi Haydar ve babası Hüseyin Sarıtaş taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, Sarıtaş'ın eşi Nezahat ve kızı Irmak Sarıtaş'ın yanı sıra çalışma arkadaşları ve çok sayıda yakını katıldı.

GÜMÜŞHANE

Tahir ve Ferdi Kara kardeşlerin cenazeleri, memleketleri Gümüşhane'de toprağa verildi.

Cenazeleri sabaha karşı İstanbul'dan getirilen Tahir (25) ve Ferdi Kara (19) için Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük beldesinin Konaklı köyünde cenaze töreni düzenlendi.

rını tutamazken, fenalaşan kardeşleri Murat Kara'ya alanda bekletilen ambulansta müdahale edildi.

Kara kardeşlerin cenazeleri, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?