Şişli'de polisle gösterici çatışması sürüyor

Şişli'de Ortaklar Caddesi'nde uzun süre polisle karşı karşıya gelen göstericiler, biber gazı ve su sıkılarak dağıtıldı. Çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı olaylar devam ediyor

Yurt Haberleri 01.05.2014, 15:09 01.05.2014, 15:09
Şişli'de polisle gösterici çatışması sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Taksim Meydanı'na çıkmaya çalışan gruplara sabah saatlerinden bu yana izin vermeyen polisle göstericiler arasında hala kovalamaca yaşanıyor.

Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi'nde de uzun süre polisle karşı karşıya gelen göstericiler, biber gazı ve su sıkılarak dağıtıldı. Çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı olaylarda ortalık savaş alanına döndü.

Mecidiyeköy çevresinde sabah saatlerinden buyana devam eden gerginlik zaman zaman çatışmaya dönüştü. Polise taş atan ve yola barikat kuran göstericiler, tazyikli su ve biber gazı ile dağıtılmaya çalışıldı. Ancak her defasında göstericiler ara sokaklarda toplanarak yeniden harekete geçti. Ortaklar Caddesi üzerinde toplanan kalabalık bir gösterici grubu yola çöp konteynerlerini devirerek barikat kurdu. Polise taş ve misket atan göstericileri TOMA'lar (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) su sıkarak dağıtmaya çalıştı. Bazı göstericiler sıkılan sudan kurtulmak için çevredeki binalara girdi. Ancak onlar da sıkılan boyalı ve tazyikli sudan nasibini aldı.

Ortaklar Caddesi boyuncu devam eden gösterilerde polisler aralarında kadınların da bulunduğu çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan göstericiler üst aramaları yapılarak polis araçlarına alındı. Olaylar sırasında reklam panoları, otobüs durakları ve cadde üzerinde bulunan araçlar zarar gördü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?