banner39

Sivas'a giden Davutoğlu işçi eylemiyle karşılaştı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Sivas'a geldi. Davutoğlu Valiliğe geçerken yolda, yaklaşık 3 aydır ücretlerini alamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçilerinin eylemiyle karşılaştı

Yurt Haberleri 13.02.2015, 15:42 13.02.2015, 15:48
Sivas'a giden Davutoğlu işçi eylemiyle karşılaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davuoğlu, partisinin ilk kongresine katılmak için geldiği Sivas'ta bir grup işçinin eylemiyle karşılaştı. İşçilerin Sivas Demir Çelik'te çalıştığı ve üç aydır maaş alamadıkları belirtiliyor.

Yolda vatandaşların yoğun ilgisini gören Davutoğlu halkı selamlayıp, 'Yiğit Sivaslılar cumanız mübarek olsun. Allah'ın selamı üzerinize olsun, Şems-i Sivasi'nin duası ve bereketi Sivas'ın üzerine olsun. Allah sizden razı olsun. Büyük bir muhabbetle bizi bağrınıza basıyorsunuz. Sivas evliyalar şehri, erenler şehri, alimler şehri. Sivas Kongresi'nin şehri olduğunu bir kez daha gösteriyor. Milli iradeye, savunduğumuz ahlaki değerlere nasıl sahip çıktığınızı görüyoruz" dedi.

MAAŞ ALAMAYAN İŞÇİLERDEN EYLEM

Otobüsten halkı selamlayarak Sivas Valiliğine geçen Davutoğlu yolda, yaklaşık 3 aydır ücretlerini alamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası işçileri tarafından protesto edildi.

Başbakan Davutoğlu'nun valilik ve belediye ziyaretlerinde basın mensupları içeri alınmadı.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?