banner15

Soma'da protesto gösterilerine müdahale

Soma'da bugün bir araya gelen küçük bir grup, maden faciasını protesto ederken, ana caddayi trafiğe kapattı. Göstericilerin oturma eylemine geçmesi üzerine polis duruma müdahale etti

Soma'da protesto gösterilerine müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Manisa’nın Soma İlçesi’nde, maden faciasındaki işçi ölümlerini protesto etmek için bir araya gelen küçük bir grup, yürüyüş düzenledi. Caddede oturma eylemi de yapan grup, 5 dakikalığına ulaşımı engelledi. Polisin gazla müdahalede bulunduğu grup daha sonra sloganlar eşliğinde hükümeti protesto ederek dağıldı.

Soma Cengiz Topel Meydanı’nda bugün saat 11.30 sıralarında bir araya gelen grup, ’Soma uyuma, şehidine sahip çık’, ’Madenci burada, esnaf nerede’ ve ’Katiller hesap versin’ sloganları eşliğinde yürüyüşe geçti. Topluluk, Atatürk Caddesi’nden Beşyol Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında Atatürk Caddesi üzerinde 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup, yolu ulaşıma kapadı.

13 Mayıs'taki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin aileleri başka bir işletmeye ait imbat madeninin vardiyaya giden otobüslerin önünü keserek madene doğru yürümek istedi. Ancak polis barikat kurarak ailelere engel oldu.

Soma  için Adalaet Komisyonu'ndan alınan bilgileye göre polis gazla müdahalede bulundu. Ancak aileler yürümekte direnince barikatlar kaldırıldı. Ölen maden işçilerinin aileleri şu an Soma'da yürüyüşte...

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 15:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48