Süleymaniye Camii'nde boğaza nazır skandal

Tarihi Süleymaniye Camii'nin arka bahçesinde boğaza bakan tarafta yaklaşık 3 yıldır çitlerle çevrilen alanda, "özel misafirlere" has mekân açıldığı belirtiliyor

Süleymaniye Camii'nde boğaza nazır skandal

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Osmanlı Devleti’nin en parlak döneminde Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Koca Sinan’a yaptırılan mimari şaheser Süleymaniye Camii’nde yaklaşık 3 yıldır skandal bir uygulama söz konusu.

2007-2010 yıllarında restore edilen ve 16 Kasım 2010 tarihinde bir bayram namazıyla ibadete açılan Süleymaniye Camii’nin boğaz tarafına bakan bahçesindeki şantiye güvenlik çiti hâlâ kaldırılmadı.

Bahçede yer alan ve üzeri reklamla kapatılarak arka tarafının gözükmemesi sağlanan bu çitin arkasında büyük bir skandal yaşanıyor. Halkın giremediği ve çitten dolayı göremediği bir bölge olan bu çevrili alanda açılan çay bahçesine benzer mekanda iş adamı, siyasetçi ve bürokrat gibi seçkin kimselerin ağırlandığı belirtiliyor. İddialara göre burada "özel misafirlere(!)" yemek bile veriliyor.

Özellikle Cuma namazına gelen bu özel misafirler için Süleymaniye Camii’nin Hünkâr Mahfili’nin özel olarak açtırıldığı söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 16:39
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsim vermek istemeyen kişi
İsim vermek istemeyen kişi - 6 yıl Önce

Süleymaniye Camii’nin Hünkâr Mahfili kapısında biri bekler, çitin o taraftan gelen misafirler için kapıyı açar ve başka kimseyi almaz. Yarın cuma gidip kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Tüm halk orada abdest alırken kendi aralarında sorar kim bu padişahlarda ayrı kapıdan giriyor diye.

merve
merve - 6 yıl Önce

eserlerimiz nasıl ,hangi malzemelerle yenileniyor kimler tarafından yapılıyor kimlere peşgeş çekiliyor.dünya bülteninden sadece bu konuya özel bir çalışma bekliyorum

banner39