banner39

Sultanbeyli'ye Gölet yapılıyor

23 yıl önce projesi yapılan Gölet'in temeli Cuma günü atılıyor

Yurt Haberleri 10.05.2012, 16:46 10.05.2012, 16:46
Sultanbeyli'ye Gölet yapılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sultanbeyli'nin uzun süredir beklediği Gölet Projesi'nin temeli, 11 Mayıs Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla atılacak.

Proje 170 dönümlük alan üzerine kurulacak. Gölet Projesi'nin içerisinde futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, yürüyüş alanları, seyir terasları, çay bahçesi, restoran, ve parklar bulunuyor.

Projesi 23 yıl önce yapılan, ancak yapımına bir türlü başlanamayan Gölet Projesi'nde spor yapmak isteyenler için basketbol sahası, voleybol sahası, futbol sahası, tenis kortu, yürüyüş ve bisiklet yolları bulunuyor. Bununla birlikte vatandaşların iyi vakit geçirebilecekleri sosyal tesis, gölet içinde ve dışında olmak üzere iki seyir terası, restoran, piknik alanı ve çay bahçeleri düşünüldü. Çocuklar için oyun alanları, 2 bin metrekarelik sergi alanı, antik tiyatro, mescit ve otoparklar da projenin önemli detaylarından.

Sultanbeyli Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa gerçekleştireceği ve ilçenin vizyonuna önemli katkı sağlayacak olan Gölet Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte, Sultanbeyli Anadolu yakasının en büyük rekreasyon alanlarından birine sahip olacak.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?