banner39

Şüpheli paket trafiği felç etti-FOTO

İstanbul'da Topkapı mevkiinde bulunan şüpheli bir paket hem metrobüs seferlerini hem de normal trafiği uzun bir süre kilitledi

Yurt Haberleri 21.03.2012, 11:28 21.03.2012, 11:49
Şüpheli paket trafiği felç etti-FOTO

Topkapı metrobüs durağına bırakılan bir şüpheli poşet, metrobüs seferleriyle D-100 karayolunda trafiğin bir süre durmasına yol açtı. Fünye ile patlatılan poşetten çöp poşetleri çıktı.

Topkapı'daki metrobüs durağında yayaların kullandığı geçidin merdiven altında, saat 09.30 sıralarında bir şüpheli poşet fark edildi. Emniyete bilgi verilirken, durak ve üst geçitteki yolcular uzaklaştırıldı, metrobüs seferleri Avcılar istikameti Bayrampaşa Maltepe, Zincirlikuyu yönü ise Cevizlibağ istasyonlarında durduruldu.D-100 karayolundaki araçların da, Topkapı metrobüs istasyonuna yakın noktalarda şerit çekilerek geçişine izin verilmedi.Olay yerine gelen bomba imha uzmanının fünye ile patlattığı poşetin içinden kullanılmamış çöp poşetleri çıktı.

Yaklaşık 30 dakika süren imha çalışmalarının ardından metrobüs seferleri ve D-100 karayolu trafiği, tekrar normale döndü.Bu arada, olay nedeniyle araçlarından inen vatandaşlar ve metrobüs yolcuları da, bomba imha çalışmalarını izledi ve cep telefonlarıyla görüntü aldı.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?