banner39

Sur'daki operasyonlarda sona doğru

İçişleri Bakanı Ala, Sur ilçesindeki operasyonlarda, ilçeninin üçte iksinin örgütten temizlendiğini açıklandı

Yurt Haberleri 11.01.2016, 09:58 11.01.2016, 10:08
Sur'daki operasyonlarda sona doğru

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Efkan Ala Sur'un üçte ikisinin PKK'dan temizlendiğini güvenlik güçlerinin örgütün belini kırdığını söyledi.

Operasyonlarda sona yaklaşıldığını belirten bakan Ala'nın AK Parti'nin Kızılcahamam'daki kampında verdiği brifingde "En geç bir aya kadar bu operasyonları sonuçlandırırız. İşin sonuna geliniyor ama bu iş hendekleri bugün için temizlemekle bitmiyor. Çünkü karşımızda uluslar arası destek de alan ve farklı yöntemler geliştirebilen bir örgüt var. Onun için bir yandan etkin bir biçimde terörle mücadele edilirken bir daha bu tür olayların hem yaşanmaması hem de toplumsal destek bulmaması için yapılması gerekenler var, bu konularda da gerekli çalışmalar yapılıyor" dediği bildirildi.

Sur, Silopi ve Cizre'de yoğunlaşan operasyonlarda örgüte büyük darbe vurulduğu bilgisi veren İçişleri Bakanı Ala'nın, "Sur'un üçte ikisinin terör örgütünden temizlendik. Silopi'deki operasyonlarımız da tamamlanma aşamasında. Güvenlik güçlerimiz Cizre'de de örgütün belini kırıyor" dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?