Suriyeli aile 7 gündür havaalanında bekliyor

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen aile, 6 gündür Atatürk Havalimanı'nda yatıp kalkıyor

Yurt Haberleri 20.07.2013, 13:26 20.07.2013, 13:26
Suriyeli aile 7 gündür havaalanında bekliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de iç savaştan kurtulmak ve Libya'daki oğullarının yanına gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Mohammadali ailesi, Libya'nın vize vermemesi üzerine 7 gündür havalimanında mahsur durumda.

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Hatay'dan Türkiye'ye sığınan Mohammadali ailesinin büyük oğlu Ala Mohammadali çalışmak için Libya'ya gitti.

Ala'nın babası Ahmad Mohammadali, annesi Hiyam, eşi Maryam Ghadrah ile çocukları Najah ve Aişa da Libya'ya gitmek istedi ancak vize alamadı. Bunun üzerine Suriyeli aile İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Libya'ya gitmek için vize sorunun çözülmesini beklemeye başladı. Uzun uğraşlarına rağmen Libya'dan vize alamayan Suriyeli aile uçak bileti almak üzere bekledikleri Dış Hatlar Terminali'nde perişan oldu. Banklarda yatıp kalkan aile maddi imkanları da yetersiz olduğu için havalimanı marketinden bisküvi alarak yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Baba Ahmad Mohammadali, "Burada perişan olduk ne yapacağımızı bilemiyoruz. Lütfen bize yardımcı olun." diye yetkililere seslendi.

İRANLI BİR KİŞİ DE 41 GÜNDÜR HAVALİMANINDA YATIYOR

İran'dan Danimarka'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen 60 yaşındaki Ahmad Ganjjou isimli yolcu da Danimarka'nın vize vermemesi nedeniyle 41 gündür Atatürk Havalimanı'nda konaklıyor. Hem Ahmad Ganjjou hem de Mohammadali ailesi yetkilerin seslerini duyarak yardımcı olmalarını bekliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?