banner15

Suruç'ta bir eve daha havan mermisi düştü

Suriye tarafından atılan top havan mermisi Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Mürşitpınar Mahallesi'nde bulunan bir eve düştü. Olayda can kaybı yaşanmazken evde hasar oluştu

Suruç'ta bir eve daha havan mermisi düştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kobani'den silah ve patlama sesleri yükselirken, sınırı aşan kurşunlar Suruç'un sınır hattındaki mahallelerinde tedirginliğe yol açıyor. 3 mahalle ile sınır hattında kurulan çadırlarda kalan Suriyeliler tahliye edilirken, sabah saatlerinde sınırı aşan havan mermisi sınır hattındaki bir ev ile işyerine isabet etti.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Telabyad ile Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısındaki Carablus'un kontrol altına alan IŞİD güçleri, 20 gün önce bu iki ilçe arasında kalan PYD hakimiyetindeki Kobani'ye saldırı başlattı. IŞİD militanlarının ele geçirmek istediği Kobani'ye ulaşmak için geçtiği güzergah üzerindeki köyleri ele geçirmesiyle, binlerce Suriyeli evini terk etti ve sınırı aşarak Türkiye'ye sığındı. Türkiye sınırındaki 300'ü aşkın köyde yaşayan 180 bini aşkın Suriyeli Türkiye'ye sığınırken, IŞİD ise Kobani'de YPG güçleri ile çatışmayı sürdürdü.

TANKLAR HAKİM TEPELERE KONUŞLANDIRILDI

Öte yandan Kobani kentinde IŞİD’in saldırılarının artması ve mermilerin sınırı aşması üzerine 2'nci Hudut Tabur Komutanlığı'nda bulunan çok sayıda tank, sınır hattının hakim noktalarına sevk edildi. Suriye'yi gören hakim tepelere konuşlandırılan tank ve obüslerin namlularının Kobani'ye çevrili olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 11:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48