Taksim Dayanışması'ndan Topçu Kışlası tehdidi

Danıştay'ın Topçu Kışlası'na vize veren kararından sonra bir açıklama yapan Taksim Dayanışması, "sakın aklınızdan bile geçirmeyen" diyerek tehditler savurdu

Taksim Dayanışması'ndan Topçu Kışlası tehdidi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Danıştay'ın Gezi Parkı'na Topçu Kışlası yapılması ve ağaçların kesilmesi projesinin iptal edilmesine dair geçen yıl verdiği kararı oyçokluğuyla kaldırmasının ardından açıklama yapan Taksim Dayanışması, "Aklınızdan bile geçirmeyin" dedi.

Danıştay 6. Dairesi’nin Gezi Parkı ’na Topçu Kışlası yapılmasını ve ağaçların kesilmesini içeren, bu nedenle Türkiye çapında Gezi protestolarının meydana gelmesine neden olan Taksim Yayalaştırma Projesi'ne ilişkin geçen yıl verdiği iptal kararını oyçokluğuyla kaldırmıştı.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında Taksim Dayanışması adına konuşan Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, “Alanında uzman kişiler tarafından düzenlenmiş bir bilirkişi raporu, alanında uzman olmayan kişiler tarafından işlevsizleştirilmeye çalışılmıştır. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı artık sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin ve hatta bütün dünyanın koruması altındadır. Niyetinizin farkındayız, aklınızdan dahi geçirmeyin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 13:31
banner53
YORUM EKLE

banner39