Taksim'de yeni kazı

Çalışma tamamen bittikten sonra Taksim Meydanı'nın bir tarafı tamamen trafiğe kapatılacak, diğer tarafı ise gidiş-geliş olacak.

Taksim'de yeni kazı

Taksim'de yayalaştırma projesinde sona doğru geliniyor. Yayalaştırma Projesi kapsamında bir adım daha atılıyor. Yayalaştırma Projesi kapsamında Taksim Meydanı'nda yol genişletilmesi için kazı çalışması başlatıldı.

Proje kapsamında tüneldeki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Tünelin üstünde de peyzaj çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda araç trafiğinin daha rahat devam etmesi için meydandaki yaya kaldırımında kazı çalışması başladı. Yaklaşık 3 metre genişliğindeki kaldırım kazılıp araç trafiğine ayrıldı. Çıkan molozlar kamyonlara yüklendi.

Çalışmaların sonunda Mete Caddesi'nden Sıraselviler Caddesi'ne araçla gitmek için kullanılan yol trafiğe kapatılacak. Taksim Meydanı'nda eski otobüs duraklarının yer aldığı yer trafiğe kapatıldı. The Marmara Otel'in önündeki yolda araçlar gidiş-geliş şeklinde seyredecek.

Çalışma hakkında bilgi veren görevliler, Mete Caddesi'nden Sıraselviler Caddesi'ne giden yolun trafiğe kapatılacağını, bunun yerine karşıdaki yolun gidiş-geliş şeklinde olacağını belirtti. Taksim Meydanı'nda peyzaj çalışmalarının da devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 20:56
banner53
YORUM EKLE

banner39