Taksim'e yürümek isteyen gruba müdahale

Berkin Elvan'ın cenaze törenine katıldıktan sonra Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruplara polis müsaade etmedi. Polis ile gruplar arasında arbede çıktı. Polis tazyikli suyla müdahalede bulundu. Osmanbey'de olaylar devam ediyor

Taksim'e yürümek isteyen gruba müdahale

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Şişli'de Berkin Elvan'ın cenaze töreninden sonra Taksim'e doğru yönelen bazı gruplar ile polis arasında çatışmalar çıktı. Taksim Meydanı'na gitmek isteyen gruba polis Osmanbey'de önleme yaptı. Grup ile polisin karşı karşıya kalması sonrası polis tazyikli suyla grubu dağıtmaya çalıştı. Gruptakilerin bazıları ara sokaklara dağılırken bazıları ise polis barikatını delmeye çalışıyor.

Osmanbey ve Harbiye'de ara sokaklarda yer yer olaylar devam ediyor.

ANKARA'DA DA MÜDAHALE

Berkin Elvan gösterileri Ankara'da devam ederken akşam bir kez daha olaylar çıktı. Polis bir kez daha gösteri yapan gruplara müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bu arada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, başkentte dün Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle yapılan protestolarla ilgili soruşturma başlattı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünün ihbarının ardından başlatılan soruşturmanın, "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına Muhalefet", "Polise Mukavemet" ve "Kamu Malına Zarar Vermek" suçlarından yürütüleceği bildirildi.

sürecek

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 18:10
banner53
YORUM EKLE

banner39