banner39

Taşımalı eğitim gören öğrenciler yolda kaldı

Yüksekova'da taşımalı eğitimden dönen 80 öğrenci yoğun kar sebebiyle yolda kaldı

Yurt Haberleri 31.12.2015, 21:00 31.12.2015, 21:00
Taşımalı eğitim gören öğrenciler yolda kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nden etkili olan kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitim gördükleri için minibüsle ilçe merkezinden köylerine giden 80 öğrenci, yolda mahsur kaldı. Gönderihen ekipler öğrencileri kurtarıp köylerine ulaştırdı.

Yüksekova'ya 18 kilometre uzaklıkta bulunan Ünlücü Köyü'nden ilçe merkezine taşımalı sistemle gelen 80 öğrenci, bugün saat 12.00 sıralarında köylerine gitmek üzere 5 ayrı minibüse yola çıktı. Ancak bölgede etkili olan yoğun kar yaşı yüzünden minibüsler, köye 3 kilometre kala, kara saplandı. Bunun üzerine servis sürücüleri İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerini arayarak yardım istedi.

Servis sürücülerinden gelen yardım çağrısı üzerine karla mücadele ekipleri bir grayder ve kepçeyle yola çıkarak öğrencilerin bulunduğu bölgeye ulaştı. 2 saat süren mücadelenin ardından öğrenciler bulundukları bölgeden kurtarılıp, köylerine ulaştırıldı.

Bu arada, ilçeye 17 kilometre uzaklıkta bulunan Kadı Köyü'nde rahatsızlanan 28 yaşındaki Aygül Avcı da İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından yapılan çalışmayla evinden alınarak hastaneye ulaştırıldı.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?