banner39

TEM'deki zincirleme kaza kamerada | VIDEO

TEM Otoyolu’nun kapanmasına neden olan kazalar nedeniyle itfaiye ekipleri de saatler sonra olay yerine ulaşabilmişti

Yurt Haberleri 19.02.2015, 09:46 19.02.2015, 09:49
TEM'deki zincirleme kaza kamerada | VIDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TEM Otoyolu Selimpaşa mevkiinde onlarca aracın karıştığı zincirleme kaza güvenlik kamerasına yansıdı. TEM Otoyolu Selimpaşa mevkiinde dün öğle saatlerinde meydana gelen zincirleme kazada onlarca araç birbirine girmişti. 50 metre arayla meydana gelen iki ayrı kazada onlarca araç birbirine girmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı. TEM Otoyolu’nun kapanmasına neden olan kazalar nedeniyle itfaiye ekipleri de saatler sonra olay yerine ulaşabilmişti.

Zincirleme kaza, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü görülürken, hızla gelen bir otomobilin öndeki TIR’ın altına girdiği kameraya yansıyor. Görüntülerin çekildiği otobüste bulunanlar kazanın şaşkınlığını yaşarken, bu kez arkalarından gelen bir araç kendi araçlarına çarpıyor.

Otobüste bulunanlar büyük korku yaşarken, “Sakin olun, aşağıya inmeyin” sesleri duyuluyor. Bu sırada araçta bulunan genç bir kız da gözyaşlarına boğuluyor.

İşte o anlar: 

KOPAN ELEKTRİK HATTI E-5'İ KİLİTLEDİ

İstanbul'da E-5 karayolunun Avcılar-Küçükçekmece arasındaki bölümünde yüksek enerji hatlarından biri koparak yola düştü. Hat 1.5 saat süreyle yoldan kaldırılırken sabah işlerine gitmek üzere yola çıkanlar perişan oldu.

İstanbul'u etkisi altında bulunduran soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle dün gece de yağan kar ana arterlerin dışında ilçelerdeki yolları tümüyle kapattı. İstanbul'da Avcılar ve Küçükçekmece'deki ara sokak ve caddelerde sabah saatlerinde araçların büyük bölümü çalıştırılamadı.

Avcılar'da kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulurken, saat 06.30 sıralarında Avcılar-Küçükçekmece karayolunun üzerinden geçen yüksek gerilim taşıyan enerji hatlarından birinin fırtınadan koparak düşmesi sonucu ulaşım durdu.

Sevk edilen ekipler büyük bir vinç yardımı ile enerji hattını yoldan kaldırarak direğe yeniden bağlarken E-5'te Haramidere'ye kadar uzanan araç kuyruğu oluştu. Yan yollar da araç yoğunluğu ve yoldaki buzlanma nedeniyle kilitlendi. Yol saat 1.5 saat süren çaba ardından açılabildi.

Belediyeler yeterince tuzlama ve yol açma çalışması yapmaları nedeniyle eleştirilirken, metrobüs için yaptırılan üstgeçitlerin merdivenleri de temizlenmeyince bunları kullananlar oldukça zorlandı. Yürüyen merdivenlerin de büyük bölümünün çalışmadığı üstgeçitleri kullanmak isteyen yaşlılar ne yapacaklarını şaşırdı.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?