banner39

THY uçağını kaçırma girişimi

Kıbrıs'tan Ankara'ya gelen Anadolu Jet'e ait uçak yolculardan biri tarafından kaçırılmak istendi. Üzerinde bomba bulunduğunu iddia eden korsan uçağın inişinden sonra etkisiz hale getirildi

Yurt Haberleri 01.05.2014, 14:50 01.05.2014, 14:59
THY uçağını kaçırma girişimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

KKTC'den sabah 06.45'te Ankara seferini yapan THY'nin alt kuruluşu Anadolu Jet uçağı, bir yolcunun "Üzerimde bomba var" tehdidiyle kaçırılmak istendi. 

Havada bir süre paniğe yol açan 50 yaşlarındaki hava korsanı, kendini tuvalete kapattı. Bunun üzerine pilotlar uçağı Ankara'ya indikten ve ardından içeri giren polis korsanı etkisiz hale getirdi. Bomba paniği uçak Ankara üzerindeyken yaşandı.

Cep telefonunun navigasyon sistemi ile uçağı takip ettiği ve İstanbul'a gitmemesi halinde bombayı patlatacağı tehdidinde bulunan hava korsanı, yolcular arasında büyük paniğe yol açtı.

Hürriyet'ten Ömer Bilge'nin haberine göre uçak yolcularından Kansu Aksu paniği şöyle anlattı: 50 yaşlarındaki yolcu yanına pilotu istedi. Arka taraftan gürültüler geldi. 1 Mayıs eyleminde bulunmak için İstanbul'a gitmek istediğini söyledi. Pilot hava korsanı ile görüştükten sonra uçak Ankara üzerinde 45 dakika tur attı. Sonra normal bir şekilde Ankara'ya indi. Uçak Ankara'ya inerken, korsan tuvalette kapalıydı. Sonra 10'dan fazla polis gelerek korsanı tuvaletten çıkardı ve gözaltına alarak götürdü. Yolcular büyük panik yaşadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?