TIR hakkında bir suç duyurusu da CHP'den

Hatay'dan Suriye'ye geçmek üzereyken durdurulup aranmak istenen ancak MİT'e ait olduğu için aranmasına müsaade edilmeyen TIR'la ilgili savcıdan sonra CHP de suç duyurusunda bulundu

TIR hakkında bir suç duyurusu da CHP'den

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu ve Hasan Akgöl, Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde mühimmat yüklü olduğu iddiasıyla durdurulan TIR'ı yargıya taşıyarak İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Vali Celalettin Lekesiz ile TIR'da görevli MİT mensupları hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Adana TMK.10. Maddesiyle Yetkili Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman da 1 Ocak'ta mühimmat taşıdığı ihbar edildiği için Hatay'da Kırıkhan-Reyhanlı yolunda durdurulan TIR'ın aranması konusunda yaşanan krizle ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Şişman, 1 Ocak'ta yaşananları 3 sayfalık tutanağına yansıtırken, ihmali olduğunu düşündüğü isimler ile aramayı engelleyen MİT personelinde şikayetçi oldu. Şişman, mahkeme kararı bulunmasına rağmen TIR'da arama yapılmasının engellendiğni savundu.
 
Şişman'ın suç duyurusu yaptığı isimler şöyle: Hatay Cumhuriyet Başsavcısı, Kırıkhan Başsavcısı, Hatay İl Jandarma Komutanı, emniyet yetkilileri, Hatay Valisi, İçişleri Bakanlığı yetkilileri, MİT mensupları.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2014, 16:24
banner53
YORUM EKLE

banner39