banner39

Topçular-Eskihisar'da 10 kilometrelik kuyruk

Topçular-Eskihisar Feribot İskelesinde yaklaşık 10 kilometre kadar araç kuyruğu oluştu. İskelenin 850 araçlık istif alanı da tamamen doldu. İDO, bayram yoğunluğu nedeniyle 14 olan feribot sayısını 17'ye çıkardı

Yurt Haberleri 19.10.2013, 11:20 19.10.2013, 13:25
Topçular-Eskihisar'da 10 kilometrelik kuyruk

9 günlük kurban bayramı tatilini fırsat bilerek şehir dışına çıkanların geri dönüşleri başladı. Dönüşü son güne bırakmak istemeyen vatandaşlar bazı noktalarda kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Yalova'da bulunan Topçular-Eskihisar Feribot İskelesinde bayram tatili dönüşü çilesi başladı. İskeleye yaklaşık 10 km. kadar araç kuyruğu oluştu. İskelenin 850 araçlık istif alanı da tamamen doldu. İDO, bayram yoğunluğu nedeniyle 14 olan feribot sayısını 17'ye çıkardı.

4 günlük Kurban Bayramının hafta sonlarıyla birlikte 9 güne çıkmasını fırsat bilen İstanbulluların dönüşü dün başladı. Dönüşlerini son güne bırakmak istemeyen tatilciler bugün itibariyle dönüşe geçti. Yalova'daki Topçular-Eskihisar Feribot İskelesinde dönüşün dün saat 13.30 itibariyle başladığı ve akşam 19.00 sularına kadar da 5 bin 500 aracın geçiş yaptığı belirtildi. Vatandaşların bazıları alınan tedbirlerden memnun kalırken bazıları ise yetersiz buldu. Araç yoğunluğunun tatilin bugün ve pazar da devam etmesi bekleniyor.

TEM'DE YOĞUNLUK

TEM Otoyolu'nun Kocaeli kesimindeki Bekirdere Rampası mevkinde yağmur yağışı sebebiyle de trafik durma noktasına geldi. Araçların 'dur-kalk' ilerlemesi nedeniyle uzun araç kuyruğu oluştu. Bekirdere Rapması'ndan sonra, otoyolun İzmit batı katılımına kadar yolun zaman zaman 3 şeritten 2 şeride düşmesi ve tüneller bölgesinin bulunmasından dolayı bu bölgede trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Öte yandan, otoyolun İstanbul-Ankara istikametinde trafik akışı da yok denecek kadar az olduğu gözleniyor.

İSTANBUL OTOGAR'DA YOĞUNLUK

Tatilin bitimine bir gün kala İstanbul Otogarı'nda dönüş yoğunluğu başladı. Son gün karmaşasını yaşamak istemeyenler yolcular, yine de trafiğe takıldıklarını söyledi.

Bayram nedeniyle 9 günlük tatili memleketlerinde geçiren vatandaşlar İstanbul'a dönmeye başladı. Tatilin bitimine bir gün kalmasına rağmen İstanbul Otogarı'nda dönüş yoğunluğu başladı. Son gün yoğunluğunu yaşamak istemeyen vatandaşlar yine de trafikten kurtulamadıklarını belirtti. Şehir girişinde trafiğin yoğunlaşmaya başladığını ifade eden yolcular özellikle otogar girişinde uzun otobüs kuyruğu olduğun kaydetti. Otogar bağlantı yolunda uzun otobüs kuyruğu oluştu.

Of'tan gelen yolcular normalde 15-16 saat süren yolculuğun 20 saati geçtiğini söyledi. Diğer yolcular da otogara ulaşmakta zorluk çektiklerini kaydetti.

Otogara ulaşabilen yolcular bu kez de eşyalarını indirme ve evlerine ulaşabilme telaşına düştü.

ÇANAKKALE'DE EK FERİBOT SEFERLERİ KONULDU

Çanakkale'de de Kurban Bayramı'nın son gününde dönüşe geçen tatilciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesine az bir süre kala, haftasonunun daha da kalabalık olacağını düşünen bazı tatilciler dönüşe başladı. Kurban Bayramı'nın 4'üncü gününde deniz yolunu kullanarak İstanbul yönüne gitmek isteyen tatilciler Çanakkale iskelesinde ve şehir içinde yoğunluk yarattı. Lapseki İlçesi'nde de tatilcilerin araçları zaman zaman 3 kilometreyi bulan uzun kuyruklar oluşturdu. Öğle saatlerinden itibaren dönüşe geçen tatilcilerin araçlarının oluşturduğu kuyrukları eritmek için boğaz hatlarındaki feribot ve arabalı vapur seferleri saatsiz olarak yapılmaya başlandı.

Boğaz hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, Çanakkale-Eceabat hattında 2 feribot, Çanakkale-Kilitbahir arasında 3 mini feribot, Gelibolu-Lapseki arasında da 4 feribotun saatsiz olarak seferlerini yaptığını bildirdi. Tatilcilerin dönüşlerinin haftasonu daha yoğun olması bekleniyor.

TEM OTOYOLU'NDAKİ KUYRUK ADAPAZARI-ARİFİYE TURNİKELERİNE KADAR UZANDI

9 günlük kurban bayramı tatilinin bitmesine 3 gün kala geri dönüş yoluna dökülen binlerce tatilci TEM otoban yolu'nda dün akşam saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. TEM otoban yoldaki kuyruklar Adapazarı Arifiye turnikelerine kadar uzandı.

Önceki geceden itibaren yoğun bir trafiğin yaşandığı TEM Adapazarı mevkiinde İstanbul istikametine doğru büyük bir araç yoğunluğu yaşandı. Zaman zaman trafiğin durma noktasına geldiği TEM Adapazarı mevkiinde trafik ekipleri trafiğin durmaması için yoğun bir şekilde çalıştı.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?