Tophane'de nargile devri bitiyor

İstanbul''da nargilesiyle bilinen semt olan Tophane'de nargile dönemi sona eriyor. Esnafın dükkanlarını boşaltması için ay sonuna kadar zamanı var

Tophane'de nargile devri bitiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'un nargileleriyle meşhur semtlerinden Tophane'deki nargile esnafına geçen hafta, 28 Nisan'a kadar kafeleri boşaltın uyarısı geldi. İşletmeciler ise 90 günlük süre istiyor.

Galata Port'un yapımı kapsamında yıkılacak olan nargile kafelere 'boşaltın' uyarısı yapıldı. Geçen hafta gönderilen uyarı metninde yer alan bilgilere göre işletmecilere 28 Nisan'da kadar süre verildi. Ancak 24 günlük süre nargile kafelerinin işletmecilerinin tepkisine yol açtı.

Hürriyet'in iddiasına göre bölgede bulunan yaklaşık 15 nargile kafenin işletmecisi, verilen sürenin az olduğunu belirtti. İşletmeciler, en az 90 gün süreye ihtiyaç duyduklarını söylüyor. Bir nargile kafe işletmecisi ise taşınabilmek için henüz yeni bir yer bulamadıklarını ifade etti. Galataport olarak bilinen ve Karaköy'den Tophane'ye kadar uzanan 1200 metrelik sahil şeridini kapsayan İstanbul Salıpazarı Liman Sahası için geçen yıl ihale yapılmıştı. 30 yıllık işletmesi için düzenlenen ihalede açık artırmayı 702 milyon dolarla Doğuş Holding kazanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 11:03
banner53
YORUM EKLE

banner39