banner39

Tunceli-Erzincan yolu sadece 6 saat açık kaldı

Tunceli-Erzincan'ın güvenlik nedeniyle yaklaşık 6 gündür kapalı olan yolu dün öğle saatlerinde açıldı ancak meydana gelen patlama nedeniyle yaklaşık 6 saat sonra yeniden kapandı

Yurt Haberleri 06.08.2015, 10:18 06.08.2015, 10:21
Tunceli-Erzincan yolu sadece 6 saat açık kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli-Erzincan yolu 6 gün kapalı kaldıktan sonra dün akşam üstü ulaşıma açıldı. Ancak, yaşanan patlama sonrası yol yeniden ulaşıma kapatıldı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan patlama nedeniyle trafiğe kapatılan Tunceli-Erzincan karayolu, dün öğle saatlerinde açılmıştı.

Tunceli Valiliği'nin yaptığı açıklamayla açıldığı duyurulan yol dün akşam saatlerinde yaşanan patlamayla yeniden trafiğe kapatıldı. Olay sonrası bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, patlamanın karayolunda hasara neden olduğu öğrenildi.

Tunceli-Erzincan yolunun kapalı olması, yolcu taşımacılığı kadar TIR taşımacılığını da olumsuz etkiliyor. İki il arasındaki yol 2,5 saat sürmesine rağmen, yolun kapalı olması nedeni ile alternatif olarak kullanılan yol 9 saate yakın sürüyor.

Alternatif olarak kullanılabilecek yollardan ilki şöyle: Erzincan'dan Erzurum'a; Erzurum'dan da ilçesi Çat'a, buradan da Bingöl Karlıova'ya gidiliyor. Karlıova'dan da Bingöl merkeze oradan da Kovancılar'a (Elazığ) gidiliyor. Kovancılar'dan da Tunceli'ye gidilebiliyor. Bu yıl 6-6,5 saat kadar sürüyor.

Alternatif olarak kullanılan bir diğer yol ise şöyle: Erzincan-Sivas-Gürün-Malatya-Elazığ-Tunceli… Bu yıl ise 9-9,5 saat sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?